mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan wskrzesi markę Datsun

Nissan wskrzesi markę Datsun

Najnowsze informacje docierające z Japonii mówią, że Nissan wskrzesi legendarną markę Datsun. Samochody pod tym szyldem mają pojawić się w przyszłości na rynkach Rosji, Indii i Indonezji.

Nissan wskrzesi markę Datsun
Datsun swoje początki bierze w 1931 roku kiedy to firma DAT Motorcar Co tworząca ciężarówki chce stworzyć nowy model małego auta o nazwie Datson. W 1933 roku Nissan Motor Co., Ltd przejmuje kontrolę nad DAT Motorcar Co i zmienia część nazwę na Datsun. Wszystko dla tego, że słowo "sun" w języku japońskim również oznacza "przegrywać". Zmiana nazwy ma być również uhonorowaniem flagi narodowej. Na początku lat 80tych znika marka Datsun, a japoński koncern zaczyna wypuszczać swoje auta pod szyldem Nissan.

Wskrzeszona marka ma dostarczać na wymienione wyżej rynki nie drogie samochody, których koszt ma kształtować się w okolicach 6200 dolarów. Nissan wierzy, że uda się sprzedawać ok. 300 tys. egzemplarzy rocznie po wskrzeszeniu marki w 2014. Nissan jest pierwszym producentem, który stworzy markę dla rynków wschodzących. Inni producenci jak na razie opracowują modele, specjalne na te rynki motoryzacyjne. Nie wiadomo, czy auta Datsun pojawią się na rynku europejskim i amerykańskim. Należy pamiętać, że Datsun stworzył kilka legendarnych sportowych jak np. Datsun Fairlady lub model 240Z.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Datsun Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Datsun

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

~git 2012-03-03

To fajnie, dobrze że też marki popularne wskrzeszają stare submarki, Tak zrobiło Renault z Gordini czy Citroen z linią DS, które wśród marek popularnych są na topie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce
Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce
To było do przewidzenia. Tani, miejski model od włoskiego producenta szybko podbił gusta polskich klientów. Sprzedaż Fiata Tipo rośnie w mgnieniu oka, a majowe raporty sprzedaży uplasowały ten model na szczycie listy.