mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan z Manchesterem City

Nissan z Manchesterem City

Nissan został sponsorem zespołu Manchester City, tegorocznego mistrza Anglii. Nie jest to pierwsze tak duże zaangażowanie japońskiego koncernu w piłkę nożną. Przypomnijmy, że Nissan jest od tego sezonu również sponsorem piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Nissan z Manchesterem City
Jednym z głównym celów Nissana od pewnego czasu jest zdobycie pozycji lidera europejskiego rynku spośród wszystkich azjatyckich marek. Piłka nożna, jako ta najbardziej popularna nie tylko w Europie dyscyplina sportowa, ma w osiągnięciu tego celu wydatnie pomóc. Stąd m.in. decyzja o czteroletnim zaangażowaniu w prestiżowe rozgrywki piłkarskiej Ligi Mistrzów już od zaczynającego się niebawem sezonu.

Drugim ważnym krokiem jest podpisana dziś umowa na pięcioletni okres z City Football Group, właścicielami zespołu Manchester City, w tym również drużyny kobiecej, a także New York City Football Club oraz Melbourne City. Partnerstwo, które dziś podpisali Ferran Soriano i Carlos Ghosn, przewiduje obecność marki Nissan na Etihad Stadium, wszelkich materiałach promocyjnych, w tym również na internetowych platformach, a także liczne akcje skierowane do kibiców City nie tylko w Manchesterze, ale i na całym świecie. W późniejszym czasie logo Nissana będzie również na koszulkach kobiecej drużyny MCFC.

Umowa przewiduje również wykorzystanie elektrycznego Nissana Leaf jako oficjalnego pojazdu drużyny, którym będą się przemieszczać zawodnicy i pracownicy klubu w piłkarskiej akademii zespołu oraz w jej otoczeniu.

W maju, a więc już po podpisaniu umowy z European Champions League, Nissan został mniejszościowym udziałowcem drużyny Yokohama F Marinos, która występuje w Japan League.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan sponsor piłka nożna

Podobne wiadomości:

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Nissan 370Z przechodzi lifting

Nissan 370Z przechodzi lifting

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.