mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan z Manchesterem City

Nissan z Manchesterem City

Nissan został sponsorem zespołu Manchester City, tegorocznego mistrza Anglii. Nie jest to pierwsze tak duże zaangażowanie japońskiego koncernu w piłkę nożną. Przypomnijmy, że Nissan jest od tego sezonu również sponsorem piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Nissan z Manchesterem City
Jednym z głównym celów Nissana od pewnego czasu jest zdobycie pozycji lidera europejskiego rynku spośród wszystkich azjatyckich marek. Piłka nożna, jako ta najbardziej popularna nie tylko w Europie dyscyplina sportowa, ma w osiągnięciu tego celu wydatnie pomóc. Stąd m.in. decyzja o czteroletnim zaangażowaniu w prestiżowe rozgrywki piłkarskiej Ligi Mistrzów już od zaczynającego się niebawem sezonu.

Drugim ważnym krokiem jest podpisana dziś umowa na pięcioletni okres z City Football Group, właścicielami zespołu Manchester City, w tym również drużyny kobiecej, a także New York City Football Club oraz Melbourne City. Partnerstwo, które dziś podpisali Ferran Soriano i Carlos Ghosn, przewiduje obecność marki Nissan na Etihad Stadium, wszelkich materiałach promocyjnych, w tym również na internetowych platformach, a także liczne akcje skierowane do kibiców City nie tylko w Manchesterze, ale i na całym świecie. W późniejszym czasie logo Nissana będzie również na koszulkach kobiecej drużyny MCFC.

Umowa przewiduje również wykorzystanie elektrycznego Nissana Leaf jako oficjalnego pojazdu drużyny, którym będą się przemieszczać zawodnicy i pracownicy klubu w piłkarskiej akademii zespołu oraz w jej otoczeniu.

W maju, a więc już po podpisaniu umowy z European Champions League, Nissan został mniejszościowym udziałowcem drużyny Yokohama F Marinos, która występuje w Japan League.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan sponsor piłka nożna

Podobne wiadomości:

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania życia

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania...

Premiery 2016-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.