mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan zmienia taktykę

Nissan zmienia taktykę

Od 1 stycznia zmieniła się w Polsce firma, która zajmuje się dystrybucją i obsługą posprzedażową samochodów marki Nissan. Dla zwykłych kierowców zmiana ta powinna pozostać praktycznie niezauważona.

Do końca grudnia na naszym rynku dystrybutorem Nissanów była firma Nissan Poland, która jednak należała do koncernu Marubeni Corp. i była niezależna od japońskiego koncernu. Teraz to się zmieniło i firmą odpowiedzialną za sprzedaż aut marki Nissan, będącą w pełni własnością Nissan Motor Corporation, jest Nissan Sales Central & Eastern Europe (NSCEE). NSCEE już od lipca ubiegłego roku zajmuje się także koordynacją sprzedaży produktów Nissana w Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech. Centrala firmy mieści się w Budapeszcie, ale swoje przedstawicielstwo ma także polski oddział w Warszawie.

Na konferencji prasowej związanej z rozpoczęciem działalności firmy w Polsce Francois Goupil de Bouille, dyrektor zarządzający NSCEE, przedstawił nową organizację firmy oraz strategię jej rozwoju w Europie Środkowowschodniej i w Polsce. Według zapowiedzi rynek ten ma być dla marki Nissan coraz ważniejszy i dlatego więcej aut tej marki zadebiutuje wkrótce w tym regionie Europy. Na pewno będą to Nissan Note (w kwietniu), odpowiednik Renault Modusa, oraz Nissan Micra C+C (w maju). Bardzo prawdopodobne jest także, iż wkrótce zobaczymy na naszych drogach także samochody dostawcze Nissana.

Według zapowiedzi dyrektora de Bouille, firma ma się skoncentrować na osiągnięciu zysku na poziomie 10 procent. Ceny nowych modeli mają zostać dostosowane do aktualnej sytuacji rynkowej, poprawiony ma zostać także wizerunek marki, firma ma ponadto odświeżyć sieć dealerską.

Zobacz więcej o marce Nissan

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rząd szykuje nowe prawo - to koniec Ubera?
Rząd szykuje nowe prawo - to koniec Ubera?
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, w którym zamierza wprowadzić licencje dla pośredników świadczących usługi transportowe. To będzie mocny cios wymierzony w Ubera oraz tysiące niezrzeszonych kierowców.