mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan zza wschodniej granicy

Nissan zza wschodniej granicy

Nissan Motor Company potwierdził wczoraj swoje najbliższe plany dotyczące fabryki w St. Petersburgu. Prezes koncernu, Carlos Ghosn, ogłosił podczas konferencji prasowej w Tokio, że inwestycja ta pochłonie około 200 milionów dolarów.

Nissan zza wschodniej granicy

Gdy fabryka będzie już w pełni funkcjonalna, zatrudni 750 osób, którzy przy pełnej wydajności będą montować 50 tysięcy egzemplarzy samochodów rocznie. Mają to być auta przygotowywane specjalnie pod potrzeby rynku rosyjskiego. Prezes koncernu twierdzi, że Rosja jak dotąd okazała się dobrze wróżącym rynkiem na przyszłość. Dodaje, że jego inwestycja okazuje zaufanie i wiarę w duży potencjał rosyjskiej ekonomii. Czynnikami, które przeważyły o tej lokalizacji była wysoka jakość siły roboczej, atrakcyjna lokalizacja oraz infrastruktura, a także akceptacja i wstawiennictwo tamtejszego rządu.

Założony we wrześniu 2003 roku, Nissan Motor Rus jest oddziałem koncernu na terenach Rosji. Umiejscowiony został w Moskwie. Zajmuje się on dystrybucją samochodów marki Nissan oraz części zamiennych dla rosyjskiej sieci dilerów, która zawiera 30 salonów sprzedaży. W 2003 roku sprzedano tam 9.740 sztuk samochodów. Rok oraz dwa lata później wyniki te wzrastały kolejno do 28.436 sztuk i ostatecznie aż do 46.485 egzemplarzy. Rosja ma być pierwszym rynkiem europejskim na którym pojawi się luksusowa marka Infiniti, której premiera planowana jest na jesień 2006.

Czytaj także:

"Volkswagen montuje w Rosji" (2006-04-21)

"Nissan buduje się w Rosji" (2006-04-07)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan

Podobne wiadomości:

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.