mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissany do Europy z Meksyku

Nissany do Europy z Meksyku

Rosnąca sprzedaż Nissana na Starym Kontynencie spowodowała, że dwie europejskie fabryki japońskiego koncernu nie nadążają z produkcją. Dlatego też już wkrótce w sprzedaży pojawią się auta wyprodukowane w jednej z dwóch meksykańskich fabryk Nissana.

Nissany do Europy z Meksyku

Obecnie prawie cała sprzedaż Nissana w Europie pochodzi albo z zakładów w Hiszpanii, albo w Wielkiej Brytanii. Pierwszym modelem, który trafi do Europy aż z Meksyku będzie Tiida, która w sprzedaży pojawi się już w czerwcu. Jeszcze w tym roku drogą morską przez ocean przypłynie 12 tys. egzemplarzy tego modelu, który na kontynencie amerykańskim sprzedawany jest pod nazwą Versa. Władze firmy szacują, że w przyszłym roku liczba ta zwiększy się do co najmniej 30 tys. Nissan Tiida trafi przede wszystkim do większości krajów z Europy Środkowo-wschodniej, w tym i do Polski.
 
Przeznaczone na europejski rynek Nissany wytwarzane są w fabryce w Cuernavaca. Łączna roczna produkcja obu zakładów Nissana w Meksyku wynosi 550 tys. sztuk, z czego niewiele ponad połowa trafia na rodzimy rynek, a pozostałe na eksport, głównie do Stanów Zjednoczonych.
 
Czytaj także:

Nissan Tiida od czerwca (2007-03-26)

Zobacz więcej o samochodach marki Nissan

 
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan

Podobne wiadomości:

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.