mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissany do Europy z Meksyku

Nissany do Europy z Meksyku

Rosnąca sprzedaż Nissana na Starym Kontynencie spowodowała, że dwie europejskie fabryki japońskiego koncernu nie nadążają z produkcją. Dlatego też już wkrótce w sprzedaży pojawią się auta wyprodukowane w jednej z dwóch meksykańskich fabryk Nissana.

Nissany do Europy z Meksyku

Obecnie prawie cała sprzedaż Nissana w Europie pochodzi albo z zakładów w Hiszpanii, albo w Wielkiej Brytanii. Pierwszym modelem, który trafi do Europy aż z Meksyku będzie Tiida, która w sprzedaży pojawi się już w czerwcu. Jeszcze w tym roku drogą morską przez ocean przypłynie 12 tys. egzemplarzy tego modelu, który na kontynencie amerykańskim sprzedawany jest pod nazwą Versa. Władze firmy szacują, że w przyszłym roku liczba ta zwiększy się do co najmniej 30 tys. Nissan Tiida trafi przede wszystkim do większości krajów z Europy Środkowo-wschodniej, w tym i do Polski.
 
Przeznaczone na europejski rynek Nissany wytwarzane są w fabryce w Cuernavaca. Łączna roczna produkcja obu zakładów Nissana w Meksyku wynosi 550 tys. sztuk, z czego niewiele ponad połowa trafia na rodzimy rynek, a pozostałe na eksport, głównie do Stanów Zjednoczonych.
 
Czytaj także:

Nissan Tiida od czerwca (2007-03-26)

Zobacz więcej o samochodach marki Nissan

 
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan

Podobne wiadomości:

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie ceny

Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie...

Aktualności 2017-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech