mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissany z ekonomicznymi wskaźnikami

Nissany z ekonomicznymi wskaźnikami

Nissan ogłosił, że wszystkie jego nowe modele wyposażane będą we wskaźniki ekonomicznej jazdy, które mają na celu promowanie bardziej świadomych i oszczędnych nawyków w prowadzeniu auta.

Nissany z ekonomicznymi wskaźnikami

Działanie to wpisuje się w ogólną strategię firmy, polegającą na wdrażaniu szerokiej gamy przyjaznych dla środowiska technologii w ramach średniookresowego planu działań ekologicznych znanego jako Nissan Green Program 2010.  Nowe rozwiązania będą również wprowadzane w dotychczasowych modelach przy okazji ich drobnych modernizacji.

Wskaźniki pokazujące chwilowe oraz średnie zużycie paliwa sprawiają, że kierowcy są bardziej świadomi bezpośredniego wpływu, jaki ich styl jazdy ma na to, ile paliwa zużywa ich pojazd. Podczas przeprowadzonych przez Nissana testów fabrycznych, zastosowanie takich wskaźników spowodowało obniżenie zużycia paliwa o około 10%.

Dotychczas Nissan oferował systemy nawigacyjne pokazujące zarówno chwilowe jak i średnie zużycie paliwa. Firma ma nadzieję, że dzięki umieszczeniu tej informacji dla kierowcy bezpośrednio w zestawie wskaźników, skuteczność owego prostego rozwiązania wzrośnie i spowoduje podniesienie poziomu świadomości kierowców na temat ekologicznych nawyków prowadzenia samochodu.

Dowiedz się więcej o marce Nissan

Komentuj:

~STZaba 2007-08-28

Moja Carina E tez taki miala ale u mnie economy sie nie swiecilo nigdy, a power jak mocno sie gaz wcisnelo w po0dloge

~mądrala 2007-08-27

kiedyś takie rozwiązania miała corolla. świeciła się lampka economy lub power. przy mojej jeździe częściej ta druga

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.