mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niszowa Lancia od Bertone

Niszowa Lancia od Bertone

Borykająca się z kłopotami finansowymi firma Bertone zamierza zabezpieczyć swoją przyszłość poprzez inwestycję ponad 150 milionów euro w budowę kabrioletu dla marki Lancia.

Niszowa Lancia od Bertone

Przedstawiciel prasowy poinformował, że Lancia poważnie zastanawia się nad tym projektem. Ostatnimi czasy Bertone poszukuje nowych zleceń, gdyż jedynym kontraktem, który obecnie wykonuje to produkcja dwóch tysięcy sztuk specjalnej, dwuosobowej wersji modelu Mini Cooper S, który pojawi się w salonach dopiero w lipcu tego roku.

We wrześniu zeszłego roku Lancia zapowiadała wejście w 2007 roku specjalnego modelu, który miał być produkowany jako wariant samochodu Fulvia coupe. Po raz pierwszy został on zaprezentowany w 2003 roku na targach we Frankfurcie. Lecz płyta podłogowa na podstawie której został zaprojektowany przestała być używana przez Fiata zeszłej wiosny.

Bertone przez dwa lata negocjowało z Fiatem na temat budowy kabrioletu z chowanym dachem typu hardtop. Początkowo przypuszczano, że będzie on bazowany na modelu Grande Punto. Fiat nie był do tej pory przekonany, o tym, czy ten samochód odniesie sukces, lecz uważa, że wersja, która zaprezentowała Lancia mogłaby zrobić karierę.

Centrum projektowe Lancia przygotowało ostatnio prototyp kabrioletu w skali rzeczywistej. Wtajemniczeni twierdzą, że projekt uzyskał już wstępną aprobatę. Bertone będzie potrzebowało około 22 miesięcy od końcowej aprobaty Fiata, aby zacząć produkcję tego samochodu. Na początek planuje się produkcję 20 tysięcy egzemplarzy.

Czytaj także:

"Bertone: Grande Punto CC" (2006-02-14)

"Diabelskie mini!" (2005-10-31)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lancia
Tematy w artykule: Lancia

Podobne wiadomości:

FCA rozważa powrót Lancii Delty

FCA rozważa powrót Lancii Delty

Aktualności 2015-07-06

Top 10: Auta na aukcji Silverstone

Top 10: Auta na aukcji Silverstone

Aktualności 2015-05-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda po raz kolejny nie pozostawiła szans konkurentom. Cały rynek samochodów nowych zanotował wzrosty, ale czeska marka wyraźnie zwiększyła dystans w stosunku do konkurentów. Skoda była najchętniej wybieraną marką w Polsce wśród klientów indywidualnych i flotowych.