mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niższe pensje w Autosanie

Niższe pensje w Autosanie

Obniżki pensji zamiast zwolnień. Z takim rozwiązaniem musieli pogodzić się pracownicy największej w Polsce fabryki autobusów AUTOSAN w Sanoku.

Niższe pensje w Autosanie
Firma podobnie jak inne odczuwa kryzys, który szczególnie dotknął branżę motoryzacyjną.  Czasy, kiedy zakład zatrudniał ponad 5 tysięcy pracowników to już historia. Od kilku lat daje pracę niespełna tysiącu osób, bo tyle trzeba, by zachować ciągłość produkcji. W końcu jednak i tu pojawiło się widmo zwolnień.

Pod naciskiem związków zarząd fabryki zrezygnował ze zwolnień, ale w zamian postanowił obniżyć pensje o 10 procent. Na razie na pół roku. Zdaniem związkowców, zarząd fabryki powinien jednak zacząć oszczędności od siebie i szukać nowych rynków zbytu. Firma ratując się przed kryzysem motoryzacyjnym rozpoczęła produkcję pojazdów szynowych i kontenerów dla wojska.

W Sanoku pracę straciło około pół tysiąca pracowników fabryk PASS-POL i STOMIL - również powiązanych z rynkiem motoryzacyjnym. Na dziś miejscowy urząd pracy ma 23 oferty dla bezrobotnych.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny samochód służbowy
Bezpieczny samochód służbowy
Organizacja WHO szacuje, że 30 proc. wypadków drogowych ma związek z pracą. Europejskie statystyki pokazują, że w transporcie ginie najwięcej pracowników. Dlatego firmy muszą mocniej angażować się w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Odgadnij model Odgadnij model