mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niższe pensje w Autosanie

Niższe pensje w Autosanie

Obniżki pensji zamiast zwolnień. Z takim rozwiązaniem musieli pogodzić się pracownicy największej w Polsce fabryki autobusów AUTOSAN w Sanoku.

Niższe pensje w Autosanie
Firma podobnie jak inne odczuwa kryzys, który szczególnie dotknął branżę motoryzacyjną.  Czasy, kiedy zakład zatrudniał ponad 5 tysięcy pracowników to już historia. Od kilku lat daje pracę niespełna tysiącu osób, bo tyle trzeba, by zachować ciągłość produkcji. W końcu jednak i tu pojawiło się widmo zwolnień.

Pod naciskiem związków zarząd fabryki zrezygnował ze zwolnień, ale w zamian postanowił obniżyć pensje o 10 procent. Na razie na pół roku. Zdaniem związkowców, zarząd fabryki powinien jednak zacząć oszczędności od siebie i szukać nowych rynków zbytu. Firma ratując się przed kryzysem motoryzacyjnym rozpoczęła produkcję pojazdów szynowych i kontenerów dla wojska.

W Sanoku pracę straciło około pół tysiąca pracowników fabryk PASS-POL i STOMIL - również powiązanych z rynkiem motoryzacyjnym. Na dziś miejscowy urząd pracy ma 23 oferty dla bezrobotnych.

Podobne wiadomości:

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross