mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa Astra III z Gliwic

Nowa Astra III z Gliwic

Od sierpnia 2007 roku w gliwickich zakładach Opla rozpocznie się produkcja nowego modelu Opla Astry III, a stopniowo będzie zmniejszać się wolumen modelu Agila. GM zaklada, że produkcja przeznaczona będzie wyłącznie na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Nowa Astra III z Gliwic

Wiadomość ogłoszono wkrótce po podjęciu decyzji o rozpoczęciu w 2008 roku produkcji Opla Meriva w zakładach GM w Saragossie (Hiszpania). Konkurentem Hiszpanii była właśnie polska fabryka Opla. Jak informowali przedstawiciele GM dominującym kryterium okazał się poziom wymaganych inwestycji, który w przypadku Gliwic musiałby być ponad dwukrotnie wyższy niż w Saragossie. Jednocześnie GM potwierdził swoje zaangażowanie w fabrykę w Gliwicach. "Nadal dostrzegamy potrzebę rozszerzania działalności na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę rozwój tych rynków i konkurencyjne koszty, jest to bez wątpienia słuszny kierunek" - Carl-Peter Forster, prezes General Motors Europe. "Będziemy oczywiście analizować przyszłe możliwości rozwoju naszych placówek w tym regionie, uwzględniając tempo wzrostu lokalnego rynku."

Obecnie produkcja w fabryce GM w Gliwicach odbywa się w systemie trzyzmianowym, co pozwala na pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych zakładu oraz osiągnięcie zakładanego poziomu produkcji 180 tys. samochodów rocznie. Ponad połowę produkcji stanowić będzie Zafira. Przeszło 90% produkcji trafi na eksport do krajów Unii Europejskiej.

Największym polskim producentem samochodów jest niezmiennie Fiat. Drugą pozycję z wynikiem 24 % (udział w produkcji całkowitej samochodów osobowych w 2005 roku) zajmuje gliwicki Opel.

Przeczytaj także:

Nowa generacja Zafiry z Gliwic (2005-09-16)

Auta made in Poland 2005 (2006-01-17)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 60 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.