mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa Astra będzie również w wersji na tor

Nowa Astra będzie również w wersji na tor

Choć dopiero na zbliżającej się wystawie samochodowej we Frankfurcie po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowana zostanie nowa generacja Opla Astry, już wiemy, że będzie ona też bazą do powstania odmiany wyścigowej.

Nowa Astra będzie również w wersji na tor
Opel zamierza tym samym zwiększyć swoje zaangażowanie w wyścigi prywatnych samochodów turystycznych. Przygotowywana przez specjalistów z Russelsheim wyścigowa odmiana Astry będzie spełniać wymagania aktualnego regulaminu krajowych i międzynarodowych wyścigów serii TCR, w której rywalizują właśnie zespoły prywatne.

Wyścigi serii TCR, które zainaugorowane zostały dopiero w tym sezonie, opierają się na trzech elementach - mistrzostwach krajowych i kontynentalnych oraz globalnej TCR International Series. Na każdym z tych poziomów obowiązuje identyczny regulamin techniczny. Dzięki temu samochód TCR może być wykorzystywany na całym świecie bez wprowadzania technicznych modyfikacji.O Oplu Astrze przystosowany do serii TCR nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Wiadomo, że będzie on napędzany przez dwulitrowy, turbodoładowany silnik o mocy 330 koni mechanicznych i maksymalnym momencie 410 Nm.

Prace nad modelem Opel Astra TCR są w toku, a dokładniejsze dane techniczne auta poznamy w późniejszym terminie. Wiadomo też, że testy nowego samochodu turystycznego dla prywatnych zespołów wyścigowych powinny rozpocząć się w październiku br.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 60 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Astra Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Astra

Podobne wiadomości:

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.