mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa Corsa tuż, tuż...

Nowa Corsa tuż, tuż...

Niemiecki Opel przygotowuje się do wypuszczenia już czwartej generacji Corsy, która ma zadebiutować na salonach motoryzacyjnych w Paryżu w przyszłym roku.

Nowa Corsa tuż, tuż...

Jak donosi serwis branżowy Wheels24, nowa Corsa będzie budowana na płycie podłogowej General Motors, zapożyczonej od Chevroleta Aveo oraz od debiutującego na europejskim rynku Fiata Grande Punto. Czwarta generacja Corsy będzie dysponowała zarówno silnikami benzynowymi jak i diesel. Przewidziano również produkcję nowego modelu Opla w wersji GSI ze 140-konnym silnikiem benzynowym o pojemności 1600 ccm. Co ciekawe samochód w tej opcji będzie budowany jedynie w wersji trzydrzwiowej. Natomiast od 2007 roku ma pojawić się wersja dwulitrowa OPC o mocy 175 KM.

Nowy Opel Corsa ma być odpowiedzią GM na nowe modele Renault Clio III czy Fiata Grande Punto. Na razie auto jest jeszcze w fazie testów dlatego na prezentowanych obok zdjęciach nowa Corsa jest skrupulatnie ukrywana przed mediami.

Zobacz więcej o modelu Opel Corsa

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.