mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa Honda Civic - spekulacje

Nowa Honda Civic - spekulacje

Nadchodzą pierwsze wieści z Kraju Kwitnącej Wiśni na temat nowej Hondy Civic. W przeciwieństwie do takich modeli jak np. VW Golf, który pod każdą szerokością geograficzną jest sprzedawany w tej samej postaci, Honda przygotowuje osobne wersje w zależności od rynku.

Nowa Honda Civic - spekulacje

Modele przeznaczone na rynek amerykański są zwykle dużo większe, a ich nadwozie przypomina raczej kompaktowego sedana niż hatchbacka. W Europie z kolei Honda Civic wygląda jak typowy kompaktowy hatchback. W Japonii i innych krajach azjatyckich wygląda jeszcze inaczej.

Według doniesień magazynu Mag-X Honda naprędce pracuje nad ukończeniem kolejnych interpretacji nowej generacji modelu Civic. Auto ma zadebiutować pod koniec 2011 roku, a więc trochę czasu jeszcze zostało. Według przecieków auto będzie inspirowane modelem CR-Z, który w październiku zostanie pokazany w wersji produkcyjnej.

Jeśli chodzi o małego, sportowego hatchbacka to będzie on również korzystał z doświadczeń Civika. Pod jego maską ujrzymy z pewnością napęd hybrydowy IMA, współpracujący z sześciobiegowym manualem bądź też przekładnią CVT.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 62 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Aktualności 2016-11-09

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Aktualności 2016-10-21

Komentuj:

~TY 2009-05-28

Nie

~Ale czy pokona KIŁE Ceed i Hundaja i30 ? 2009-05-22

Dobra, Ale czy pokona KIŁE Ceed i Hundaja i30 ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport