mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa Skoda Superb straci wartość najwolniej

Nowa Skoda Superb straci wartość najwolniej

Jeśli szukasz samochodu w segmencie D i głowisz się co wybrać, by jak najlepiej odsprzedać po latach, to skieruj swoje kroki do salonu Skody. Nowy Superb powinien doskonale opierać się deprecjacji.

Nowa Skoda Superb straci wartość najwolniej
Badanie EurotaxGlass's, przeprowadzone w Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii i Polsce było bardzo łaskawe dla największej i zarazem najnowszej Skody - po 4 latach eksploatacji (90 000km przebiegu) Superb będzie wart 40-49% początkowej ceny. Według polskiego oddziału EurotaxGlass's konkretny model Superba (2,0TDI Style) po 3 latach i 90 000km zmieni właściciela za 54% ceny, którą pierwszy nabywca zapłacił w salonie.

Inne niemieckie badanie - CAP/DAT - prognozuje 50% wartości po 3 latach i 60 000km. W Wielkiej Brytanii instytut CAP szacuje cenę 3-letniego Superba z przebiegiem 36 000 mil (57 600 km) na 45% kwoty początkowej. A organizacja IBS Automotive określa wartość rezydualną czeskiej limuzyny na 38% po upływie 4 lat i przejechaniu 120 000km. Wszystkie te wyniki są lepsze niż u głównych konkurentów, pokroju Opla Insigni czy Forda Mondeo.

„Zwycięstwa odniesione w czterech badaniach wartości rezydualnej potwierdzają wysoką jakość i wartość naszego flagowego modelu” – mówi Werner Eichhorn, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Skody. „Z nowym Superbem planujemy pozyskać nowych klientów, zarówno na rynku prywatnym, jak i flotowym”. Sprzedaż nowej limuzyny rusza w Polsce na początku lipca. Ceny? Zaczynają się od 79 500zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Superb
Skoda Superb
Cena podstawowa już od: 88 410 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda Fabia - do wyboru, do koloru

Skoda Fabia - do wyboru, do koloru

Aktualności 2016-12-02

Skoda wyprodukowała milionowy silnik EA211

Skoda wyprodukowała milionowy silnik EA211

Technika 2016-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport