mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa Toyota będzie droższa i bardziej nudna

Nowa Toyota będzie droższa i bardziej nudna

Fani długo wyczekiwanej, sportowej Toyoty będą mogli poczuć się zawiedzeni. Jak donosi magazyn Autocar, samochód będzie nie tylko droższy, ale skierowany także do starszych odbiorców.

Nowa Toyota będzie droższa i bardziej nudna
Cena samochodu, który powstawał przy współpracy Subaru, będzie wyższa o niemal 8 tysięcy złotych. Zatem Toyota FT-86 będzie kosztować co najmniej  65 tysięcy złotych. Zwiększenie kwoty bazowej zostało najprawdopodobniej spowodowane stratami jakie wynikły podczas ostatniej "afery pedałowej". Mimo podwyżki auto będzie i tak dużo tańsze od odpowiednika spod znaku plejad, który będzie kosztował w Japonii co najmniej 92 tysiące złotych.

Przy okazji Toyota zamierza zboczyć nieco z obranego kursu. Początkowo samochód miał być przeznaczony dla najmłodszych odbiorców. Teraz Toyota chce zachęcić klientów w wieku powyżej 30-stu lat. Może to oznaczać, że będzie to kolejny, mało porywający samochód z niemrawą duszą zamiast sportowej charyzmy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Ft-hs Toyota FT-86

Podobne wiadomości:

Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny

Toyota Auris Selection w polskich salonach -...

Aktualności 2017-05-03

Komentuj:

~sdf 2010-04-24

Sportowe auto za 65 tys. pln? To będzie taki sport 1.6 120KM? Czy może 90-konny diesel?

~Czekający na auto rodzinne 2010-04-23

Najpierw Urban Cruiser i IQ, teraz to. Czy toyota nie jest w stanie wyprodukować coś, co bedzie konkurencję dla np forda S-Maxa, czy skody superb kombi?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.