mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa Toyota będzie droższa i bardziej nudna

Nowa Toyota będzie droższa i bardziej nudna

Fani długo wyczekiwanej, sportowej Toyoty będą mogli poczuć się zawiedzeni. Jak donosi magazyn Autocar, samochód będzie nie tylko droższy, ale skierowany także do starszych odbiorców.

Nowa Toyota będzie droższa i bardziej nudna
Cena samochodu, który powstawał przy współpracy Subaru, będzie wyższa o niemal 8 tysięcy złotych. Zatem Toyota FT-86 będzie kosztować co najmniej  65 tysięcy złotych. Zwiększenie kwoty bazowej zostało najprawdopodobniej spowodowane stratami jakie wynikły podczas ostatniej "afery pedałowej". Mimo podwyżki auto będzie i tak dużo tańsze od odpowiednika spod znaku plejad, który będzie kosztował w Japonii co najmniej 92 tysiące złotych.

Przy okazji Toyota zamierza zboczyć nieco z obranego kursu. Początkowo samochód miał być przeznaczony dla najmłodszych odbiorców. Teraz Toyota chce zachęcić klientów w wieku powyżej 30-stu lat. Może to oznaczać, że będzie to kolejny, mało porywający samochód z niemrawą duszą zamiast sportowej charyzmy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Ft-hs Toyota FT-86

Podobne wiadomości:

Sportowa marka od Toyoty

Sportowa marka od Toyoty

Aktualności 2016-11-28

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-23

Komentuj:

~sdf 2010-04-24

Sportowe auto za 65 tys. pln? To będzie taki sport 1.6 120KM? Czy może 90-konny diesel?

~Czekający na auto rodzinne 2010-04-23

Najpierw Urban Cruiser i IQ, teraz to. Czy toyota nie jest w stanie wyprodukować coś, co bedzie konkurencję dla np forda S-Maxa, czy skody superb kombi?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport