mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa Warszawa pojawiła się we Wrocławiu

Nowa Warszawa pojawiła się we Wrocławiu

W znanym na całą Polskę, wrocławskim Sky Tower odbyła się prezentacja ukończonego modelu New Warsaw. Pojazd jest połączeniem nowoczesnej techniki i retrodesignu. Zobaczcie do kiedy można go oglądać.

Nowa Warszawa pojawiła się we Wrocławiu
Prezentowany model New Warsaw wykonano z włókna szklanego w rzeczywistej skali. Auto wyposażono w oryginalne detale takie jak koła o rozmiarze 22’’, reflektory LED, stalowy grill i końcówki wydechu. Równolegle do modelu, powstaje prototyp New Warsaw. Samochód jest budowany na bazie BMW M5, w oparciu o materiały wysokiej jakości.
 
W klasycznej bryle samochodu zostaną wykorzystane elementy wyprodukowane przy pomocy nowoczesnych rozwiązań technologicznych, m.in. drukarki 3D. Nadwozie New Warsaw będzie wykonane ręcznie, z użyciem kevlaru i włókna węglowego. Samochód zostanie wyposażony w silnik o mocy ponad 600 KM. Jego waga nie przekroczy dwóch ton. Obecnie projekt wykonano w 70% procentach, a już wkrótce rozpoczną się pierwsze testy drogowe w kamuflażu.
 

 
Nad samochodem pracuje zespół projektantów i konstruktorów:  Michał Koziołek, Michał Puchalski, Adam Mally, Łukasz Myszyński, Dawid Ozga, Jacek Śniadecki, Jacek Bodziony i Zbigniew Żelazny.
 
W realizację ich pomysłu zaangażowały się polskie firmy, wspierając przedsięwzięcie reklamą, finansowo, w formie przekazanych części, a także poprzez pomoc przy wykonaniu poszczególnych elementów pojazdu. Model New Warsaw będzie można oglądać do 17 września w Galerii Handlowej Sky Tower.
 

Tematy w artykule: New Warsaw

Podobne wiadomości:

W moich snach wciąż Warszawa*

W moich snach wciąż Warszawa*

Aktualności 2013-03-02

Nowa Warszawa już prawie gotowa

auto motor i sport 0000-00-00

We wrocławskim centrum handlowym Sky Tower od piątku można podziwiać model nowej Warszawy, która wkrótce wyjedzie na ulice. Czy faktycznie nawiązuje do oryginału?

Komentuj:

~motofan 2014-09-09

Wreszcie polska zaczyna istnieć na rynku motoryzacyjnym najpierw syrena ,warszawa i sokół oby tak dalej a będziemy mieli swoje krajowe samochody

~skorpion 2014-09-04

Pytanie tylko po co ten samochód ma być wyprodukowany skoro stylistyka raczej nie powala na kolana,cena prognozowana jest totalnym absurdem bo kupić to może tylko snob.

~ja72 2014-09-04

Dokładnie - po co kamuflaż jak wszystko widać..

~zbigun 2014-09-04

Panowie ,czy nie było by dobrze żeby nasza motoryzacja ożyła?Cieszę się że coś zaczyna się robić ,i chociaż droga do sukcesu daleka to zalążek czegoś pozytywnego już jest.

~Sebastian 2014-09-04

"...a już wkrótce rozpoczną się pierwsze testy drogowe w kamuflażu." A po co w kamuflażu skoro prezentacja bryły już się odbyła ???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.