mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa ciężarówka od MAN'a i Sinotruk

Nowa ciężarówka od MAN'a i Sinotruk

Chiński Sinotruk oraz MAN SE podjęły decyzję o wprowadzeniu na rynek nowej marki samochodów ciężarowych. Firmy współpracują w ramach partnerstwa ogłoszonego w lipcu 2009 r.

Nowa ciężarówka od MAN'a i Sinotruk
Trwają już prace wykończeniowe instalacji do produkcji nowej serii pojazdów ciężarowych, prowadzone są szkolenia dla pracowników wszystkich szczebli i rozpoczyna się faza przygotowywanie planów dotyczących sprzedaży za granicę.

Współpraca między Sinotruk i MAN przebiega na dwóch poziomach – udostępnienie kapitału oraz transfer technologii (MAN udziela chińskiemu partnerowi licencji na swoją technologię produkcji pojazdów typoszeregu TGA – podwozi i osi) i know-how w zakresie zarządzania. W zamian za to firma Sinotruk otrzymuje wyłączne prawa do produkcji licencjonowanych pojazdów ciężarowych w Chinach. Sprzedaż pojazdów nowej serii będzie realizowana przy wykorzystaniu, posiadanych przez oba przedsiębiorstwa, międzynarodowych sieci sprzedaży.

W 2009 r. firma MAN zainwestowała 560 milionów euro w firmę Sinotruk (Hongkong) i jest jej bezpośrednim udziałowcem posiadając 25% plus jedną akcję tego chińskiego producenta pojazdów ciężarowych. 51% udziałów znajduje się w posiadaniu firmy CNHTC. W skład zarządu firmy Sinotruk wschodzi trzech dyrektorów non-executive i jeden dyrektor executive dla MAN – jednego z największych udziałowców spółki.

Sinotruk należy do nielicznej grupy producentów samochodów ciężarowych klasy ciężkiej w Chinach, którzy mogą się poszczycić pięćdziesięcioletnią historią działania. Sinotruk produkuje pojazdy ciężarowe, pojazdy osobowe i pojazdy specjalne, a także inne części i podzespoły do pojazdów użytkowych klasy ciężkiej.

Aktualna współpraca przyczynia się przede wszystkim do promocji i rozwoju spółki Sinotruk oraz do poszerzenia udziału firmy MAN na rynku międzynarodowym.

Podobne wiadomości:

Skoda świętuje 12 mln

Skoda świętuje 12 mln

Aktualności 2015-12-01

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.