mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa ciężarówka od MAN'a i Sinotruk

Nowa ciężarówka od MAN'a i Sinotruk

Chiński Sinotruk oraz MAN SE podjęły decyzję o wprowadzeniu na rynek nowej marki samochodów ciężarowych. Firmy współpracują w ramach partnerstwa ogłoszonego w lipcu 2009 r.

Nowa ciężarówka od MAN'a i Sinotruk
Trwają już prace wykończeniowe instalacji do produkcji nowej serii pojazdów ciężarowych, prowadzone są szkolenia dla pracowników wszystkich szczebli i rozpoczyna się faza przygotowywanie planów dotyczących sprzedaży za granicę.

Współpraca między Sinotruk i MAN przebiega na dwóch poziomach – udostępnienie kapitału oraz transfer technologii (MAN udziela chińskiemu partnerowi licencji na swoją technologię produkcji pojazdów typoszeregu TGA – podwozi i osi) i know-how w zakresie zarządzania. W zamian za to firma Sinotruk otrzymuje wyłączne prawa do produkcji licencjonowanych pojazdów ciężarowych w Chinach. Sprzedaż pojazdów nowej serii będzie realizowana przy wykorzystaniu, posiadanych przez oba przedsiębiorstwa, międzynarodowych sieci sprzedaży.

W 2009 r. firma MAN zainwestowała 560 milionów euro w firmę Sinotruk (Hongkong) i jest jej bezpośrednim udziałowcem posiadając 25% plus jedną akcję tego chińskiego producenta pojazdów ciężarowych. 51% udziałów znajduje się w posiadaniu firmy CNHTC. W skład zarządu firmy Sinotruk wschodzi trzech dyrektorów non-executive i jeden dyrektor executive dla MAN – jednego z największych udziałowców spółki.

Sinotruk należy do nielicznej grupy producentów samochodów ciężarowych klasy ciężkiej w Chinach, którzy mogą się poszczycić pięćdziesięcioletnią historią działania. Sinotruk produkuje pojazdy ciężarowe, pojazdy osobowe i pojazdy specjalne, a także inne części i podzespoły do pojazdów użytkowych klasy ciężkiej.

Aktualna współpraca przyczynia się przede wszystkim do promocji i rozwoju spółki Sinotruk oraz do poszerzenia udziału firmy MAN na rynku międzynarodowym.

Podobne wiadomości:

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Aktualności 2016-01-11

Skoda świętuje 12 mln

Skoda świętuje 12 mln

Aktualności 2015-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.