mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa fabryka BASF uroczyście otwarta

Nowa fabryka BASF uroczyście otwarta

Nowoczesna fabryka katalizatorów niemieckiego koncernu BASF została uroczyście otwarta 18 lipca w podstrefie Środa Śląska. Do tej pory w budowę i uruchomienie fabryki BASF zainwestował 90 mln euro. Uruchomiono dwie linie produkcyjne i zatrudniono 100 osób. Zakład będzie się rozbudowywał do 2016 r., a ostateczne nakłady inwestycje wyniosą około 150 mln euro. W pierwszym kwartale 2016 r. powinno działać 10 linii produkcyjnych, wówczas w fabryce będzie pracować 400 osób.

Nowa fabryka BASF uroczyście otwarta
Inwestycja powstała na terenie podstrefy Środa Śląska, Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i jest największym zakładem koncernu produkującym katalizatory w Europie. Budowa nowego zakładu o powierzchni 40 tys. m2 zaczęła się w końcu 2012 r.

W fabryce produkowane będą nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych, takie jak katalizatory oraz filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla. Zakład został wyposażony w najnowsze maszyny do wytwarzania produktów spełniających normy emisji spalin EURO 6. W Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej BASF będzie realizować zamówienia dla takich koncernów jak: Magneto Marelli, BMW, VW, Renault, Peugeot, Volvo oraz Fiat.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

iparts 2014-09-11

Wiadomo, że przy takiej pracy nie ma co liczyć na kokosy, ważne że będzie praca dla nowych osób

~TomaszZZ 2014-07-24

Fajnie, że inwestują, ale niech godnie płacą, czyli przy taśmie średnią krajową 4100 brutto. Wtedy zamiast obozu pracy jest przyjemność pracy!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.