mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa fabryka BASF uroczyście otwarta

Nowa fabryka BASF uroczyście otwarta

Nowoczesna fabryka katalizatorów niemieckiego koncernu BASF została uroczyście otwarta 18 lipca w podstrefie Środa Śląska. Do tej pory w budowę i uruchomienie fabryki BASF zainwestował 90 mln euro. Uruchomiono dwie linie produkcyjne i zatrudniono 100 osób. Zakład będzie się rozbudowywał do 2016 r., a ostateczne nakłady inwestycje wyniosą około 150 mln euro. W pierwszym kwartale 2016 r. powinno działać 10 linii produkcyjnych, wówczas w fabryce będzie pracować 400 osób.

Nowa fabryka BASF uroczyście otwarta
Inwestycja powstała na terenie podstrefy Środa Śląska, Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i jest największym zakładem koncernu produkującym katalizatory w Europie. Budowa nowego zakładu o powierzchni 40 tys. m2 zaczęła się w końcu 2012 r.

W fabryce produkowane będą nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych, takie jak katalizatory oraz filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla. Zakład został wyposażony w najnowsze maszyny do wytwarzania produktów spełniających normy emisji spalin EURO 6. W Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej BASF będzie realizować zamówienia dla takich koncernów jak: Magneto Marelli, BMW, VW, Renault, Peugeot, Volvo oraz Fiat.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

iparts 2014-09-11

Wiadomo, że przy takiej pracy nie ma co liczyć na kokosy, ważne że będzie praca dla nowych osób

~TomaszZZ 2014-07-24

Fajnie, że inwestują, ale niech godnie płacą, czyli przy taśmie średnią krajową 4100 brutto. Wtedy zamiast obozu pracy jest przyjemność pracy!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.