mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa fabryka BASF uroczyście otwarta

Nowa fabryka BASF uroczyście otwarta

Nowoczesna fabryka katalizatorów niemieckiego koncernu BASF została uroczyście otwarta 18 lipca w podstrefie Środa Śląska. Do tej pory w budowę i uruchomienie fabryki BASF zainwestował 90 mln euro. Uruchomiono dwie linie produkcyjne i zatrudniono 100 osób. Zakład będzie się rozbudowywał do 2016 r., a ostateczne nakłady inwestycje wyniosą około 150 mln euro. W pierwszym kwartale 2016 r. powinno działać 10 linii produkcyjnych, wówczas w fabryce będzie pracować 400 osób.

Nowa fabryka BASF uroczyście otwarta
Inwestycja powstała na terenie podstrefy Środa Śląska, Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i jest największym zakładem koncernu produkującym katalizatory w Europie. Budowa nowego zakładu o powierzchni 40 tys. m2 zaczęła się w końcu 2012 r.

W fabryce produkowane będą nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych, takie jak katalizatory oraz filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla. Zakład został wyposażony w najnowsze maszyny do wytwarzania produktów spełniających normy emisji spalin EURO 6. W Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej BASF będzie realizować zamówienia dla takich koncernów jak: Magneto Marelli, BMW, VW, Renault, Peugeot, Volvo oraz Fiat.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

iparts 2014-09-11

Wiadomo, że przy takiej pracy nie ma co liczyć na kokosy, ważne że będzie praca dla nowych osób

~TomaszZZ 2014-07-24

Fajnie, że inwestują, ale niech godnie płacą, czyli przy taśmie średnią krajową 4100 brutto. Wtedy zamiast obozu pracy jest przyjemność pracy!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech