Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa fabryka BMW

Nowa fabryka BMW

W Lipsku, we wschodnich Niemczech, 1 marca rozpoczęła się produkcja nowego modelu niemieckiej marki. Jednocześnie był to start nowej fabryki, w której będą wytwarzane auta serii 3.

Nowa fabryka BMW

Grafitowy 320i sedan był pierwszym samochodem, który zjechał z linii montażowej i trafił bezpośrednio do lipskiego salonu sprzedaży, w którym został zamówiony. Dzięki nowemu systemowi zamawiania aut przez klientów, niemiecki producent może zlecać swoim fabrykom produkcję konkretnego auta w ściśle określonej, wybranej przez klienta specyfikacji.

W skład jednej z takich fabryk, w nowej lokalizacji w Lipsku wchodzą tłocznia blach nadwozia, lakiernia i montownia. Czas jaki pochłonęły prace nad całym obiektem, wraz z dodatkowymi procesami przygotowawczymi, to niecałe trzy lata, a ogólny koszt zamknął się w kwocie 1,3 miliarda euro.

Średnia, dzienna wydajność zakładu wynosi do 650 aut. Zatrudnienie w początkowym okresie wyniesie 2500 osób, a oczekuje się, że pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych wygeneruje łączne zapotrzebowanie na 5000 pracowników.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj