mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa fabryka Klippan Safety

Nowa fabryka Klippan Safety

Szwedzki producent komponentów samochodowych rozpoczął w Stargardzie Szczecińskim budowę własnej, nowoczesnej fabryki. Przybliżona wartość inwestycji to 6,5 mln zł. Rozpoczęcie produkcji w nowej fabryce planowane jest na grudzień 2005 roku.

Nowa fabryka Klippan Safety

"Do tej pory firma korzystała z pomieszczeń wynajmowanych, po latach dojrzeliśmy do decyzji o budowie czegoś swojego", mówi Marek Pałac, Dyrektor Generalny Klippan Safety Polska. Nowa fabryka powstaje na terenie Stargardzkiego Parku Przemysłowego. "O wyborze takiej lokalizacji nowej fabryki zdecydowały przede wszystkim walory geograficzne - bliskość Niemiec i Skandynawii. Ogromne znaczenie miały również zalety samego parku przemysłowego, który położony jest  na obrzeżach miasta (w sąsiedztwie drogi krajowej nr 10) i dysponuje dobrą infrastrukturą oraz odpowiednio skonstruowanym planem zagospodarowania przestrzennego", dodaje Marek Pałac.

Nieruchomość należąca do szwedzkiego inwestora to obszar zajmujący ok. 1,5 ha. Hala produkcyjna wraz z budynkiem socjalno - biurowym ma powierzchnię 3 200 m2. Zakończenie prac budowlanych i rozpoczęcie produkcji w nowej fabryce planowane jest na grudzień 2005 roku. W związku z przeniesieniem produkcji do nowej hali, firma nie planuje na razie wzrostu zatrudnienia, które pozostanie na poziomie 120 osób.

Klippan Safety Polska będzie wytwarzać w nowej fabryce przede wszystkim artykuły poprawiające bezpieczeństwo i komfort jazdy kierowców i pasażerów - pasy bezpieczeństwa oraz sieci zabezpieczające, a także systemy łóżek do kabin samochodów ciężarowych. Odbiorcami produktów szwedzkiej spółki są wszystkie największe koncerny produkujące samochody ciężarowe, m.in. Volvo Truck, MAN, Scania, VW, GM, Daimler Chrisler.

Historia spółki sięga 1992 roku. Spółka została założona przez szwedzki koncern tekstylny Boras Wafveri AB. Firma w ciągu 10 lat rozwinęła się od małego, pięcioosobowego zakładu, do przedsiębiorstwa zatrudniającego około 120 pracowników.

W 2002 roku nowym właścicielem spółki została szwedzka firma Klippan Safety AB. Od tego roku zmianie uległa także nazwa firmy - Klippan Safety Polska Spółka z.o.o. "Rozpoczęliśmy działalność produkcyjną dla odbiorców przemysłu samochodowego - producentów samochodów użytkowych i osobowych. Zajmujemy się wytwarzaniem akcesoriów oraz komponentów służących zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu jazdy za równo kierowcom jak i pasażerom(...). Jesteśmy zakładem bardzo dobrze wyposażonym w specjalistyczne urządzenia produkcyjne. Zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów. W naszym oddziale w Szwecji istnieje centrum techniczno - projektowe zajmujące się opracowywaniem nowych wzorów przy ścisłej współpracy z naszymi klientami" - informują przedstawiciele firmy. Nowy właściciel wprowadził do firmy nowe technologie, nowe maszyny i przede wszystkim nowe rynki zbytu. Od 2004 roku Klippan Safety Polska posiada certyfikat jakości ISO/TS 16949:2002.

 


Podobne wiadomości:

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i...

Polskie drogi 2016-03-07

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.