mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa fabryka Rietera

Nowa fabryka Rietera

Rieter - grupa przemysłowa z siedzibą w Szwajcarii, produkująca m.in. części wykorzystywane w przemyśle samochodowym, zamierza wybudować nowy zakład produkcyjny w gminie Nowogard.

Nowa fabryka Rietera

16 września na uroczystym wkopaniu kamienia węgielnego pod nową fabrykę, spotkali się przedstawiciele miasta Nowogard oraz firmy Rieter Automotive Systems. Ceremonia odbyła się w miejscu, gdzie powstaną hale produkcyjne oraz w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie.

Nowa siedziba w Polsce jest kolejnym krokiem w strategii firmy Rieter, mającej na celu bycie bliżej swoich klientów i minimalizowanie kosztów poprzez budowę fabryk w Europie Wschodniej. Przy produkcji wykonywanej na powierzchni 10,5 tys. m2, zatrudnionych będzie 80 osób do końca 2006 roku. W pierwszym etapie wytwarzane będą samochodowe komponenty akustyczne (system dywanów) dla szwedzkich i niemieckich producentów samochodów. Przewidziany rozwój firmy w kolejnych latach wiązać się będzie z rozbudową powierzchni, zwiększeniem liczby klientów i końcowym zatrudnieniem około 300 osób.

O lokalizacji oddziału firmy Rieter zadecydowały trzy podstawowe czynniki: bliskość klienta, koszty i know-how. Ponadto Nowogard posiada dobrą infrastrukturę drogową i łatwy dostęp do transportu morskiego. Dzięki członkostwu w strukturach Unii Europejskiej Polska posiada obecnie bezpośredni dostęp do rynków niemieckich i szwedzkich. Podczas wybierania lokalizacji fabryki Rieter otrzymał znaczącą pomoc ze strony władz Nowogardu oraz regionu szczecińskiego.

 
Firma Rieter jest szwajcarską grupą przemysłową, założoną w 1795 roku, aktywnie funkcjonującą we wszystkich regionach świata. Jest firmą notowaną na giełdzie w Zurychu. Działalność grupy Rieter obejmuje dwie gałęzie. Pierwsza z nich to Rieter Textile Systems - produkcja i rozwój maszyn oraz zintegrowanych systemów służących do przerobu włókien i tworzyw sztucznych. Drugi obszar działania korporacji, to branża motoryzacyjna. Rieter Automotive Systems produkuje i rozwija zintegrowane systemy zapewniające komfort akustyczny i izolację termiczną w pojazdach samochodowych. W roku 2004, przy zatrudnieniu 13 557 pracowników w oddziałach na całym świecie, sprzedaż Grupy Rieter była na poziomie 3 173 milionów CHF. Z tego 1 176 milionów CHF przypadło na gałąź zajmującą się przemysłem tekstylnym, a 1 997 milionów CHF na gałąź motoryzacyjną.
Rieter zatrudnia na całym świecie około 13 500 pracowników w ponad 60 fabrykach. Zakład w Nowogardzie będzie drugim w Polsce (pierwszy powstał w Katowicach) zakładem produkcyjnym firmy.


Podobne wiadomości:

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando