mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa fabryka Rietera

Nowa fabryka Rietera

Rieter - grupa przemysłowa z siedzibą w Szwajcarii, produkująca m.in. części wykorzystywane w przemyśle samochodowym, zamierza wybudować nowy zakład produkcyjny w gminie Nowogard.

Nowa fabryka Rietera

16 września na uroczystym wkopaniu kamienia węgielnego pod nową fabrykę, spotkali się przedstawiciele miasta Nowogard oraz firmy Rieter Automotive Systems. Ceremonia odbyła się w miejscu, gdzie powstaną hale produkcyjne oraz w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie.

Nowa siedziba w Polsce jest kolejnym krokiem w strategii firmy Rieter, mającej na celu bycie bliżej swoich klientów i minimalizowanie kosztów poprzez budowę fabryk w Europie Wschodniej. Przy produkcji wykonywanej na powierzchni 10,5 tys. m2, zatrudnionych będzie 80 osób do końca 2006 roku. W pierwszym etapie wytwarzane będą samochodowe komponenty akustyczne (system dywanów) dla szwedzkich i niemieckich producentów samochodów. Przewidziany rozwój firmy w kolejnych latach wiązać się będzie z rozbudową powierzchni, zwiększeniem liczby klientów i końcowym zatrudnieniem około 300 osób.

O lokalizacji oddziału firmy Rieter zadecydowały trzy podstawowe czynniki: bliskość klienta, koszty i know-how. Ponadto Nowogard posiada dobrą infrastrukturę drogową i łatwy dostęp do transportu morskiego. Dzięki członkostwu w strukturach Unii Europejskiej Polska posiada obecnie bezpośredni dostęp do rynków niemieckich i szwedzkich. Podczas wybierania lokalizacji fabryki Rieter otrzymał znaczącą pomoc ze strony władz Nowogardu oraz regionu szczecińskiego.

 
Firma Rieter jest szwajcarską grupą przemysłową, założoną w 1795 roku, aktywnie funkcjonującą we wszystkich regionach świata. Jest firmą notowaną na giełdzie w Zurychu. Działalność grupy Rieter obejmuje dwie gałęzie. Pierwsza z nich to Rieter Textile Systems - produkcja i rozwój maszyn oraz zintegrowanych systemów służących do przerobu włókien i tworzyw sztucznych. Drugi obszar działania korporacji, to branża motoryzacyjna. Rieter Automotive Systems produkuje i rozwija zintegrowane systemy zapewniające komfort akustyczny i izolację termiczną w pojazdach samochodowych. W roku 2004, przy zatrudnieniu 13 557 pracowników w oddziałach na całym świecie, sprzedaż Grupy Rieter była na poziomie 3 173 milionów CHF. Z tego 1 176 milionów CHF przypadło na gałąź zajmującą się przemysłem tekstylnym, a 1 997 milionów CHF na gałąź motoryzacyjną.
Rieter zatrudnia na całym świecie około 13 500 pracowników w ponad 60 fabrykach. Zakład w Nowogardzie będzie drugim w Polsce (pierwszy powstał w Katowicach) zakładem produkcyjnym firmy.


Podobne wiadomości:

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i...

Polskie drogi 2016-03-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.