mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa fabryka Volkswagena w Chinach

Nowa fabryka Volkswagena w Chinach

Rynek chiński jest coraz istotniejszy z punktu widzenia globalnej produkcji motoryzacyjnej. Volkswagen właśnie otworzył kolejną swoją fabrykę w tym państwie, w której będą powstawać modele marek Volkswagen oraz Skoda.

Nowa fabryka Volkswagena w Chinach
W zakładach Ningbo, położonych około 150 kilometrów na południe od Anting (region Szanghaj), powstanie 5.700 nowych miejsc pracy. Z własną tłocznią, działem budowy nadwozi, lakiernią i działem montażu końcowego zakłady mają łączną wydajność 300.000 samochodów rocznie. Produkcja w Ningbo rozpocznie się od nowej Skody Superb. Na kolejnym etapie produkowane będą modele marek Volkswagen oraz inne Skody na bazie modułowej platformy podłogowej MQB.

Fabryka w Ningbo jest piątym zakładem Shanghai-Volkswagen, w którym produkowane są samochody. Aktualnie joint-venture prowadzi już produkcję w Anting, Nanjing oraz Yizheng w prowincji Jiangsu. W regionie Xinjiang przed kilkoma miesiącami rozpoczęła się produkcja w zakładzie Urumqi. Kolejna fabryka w Changsha w południowo-środkowych Chinach powinna być gotowa w 2015 roku.

Volkswagen wyznacza w Chinach nowe standardy produkcji samochodów w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Istotnymi elementami tej strategii są nowoczesne metody produkcyjne w połączeniu z rozwiązaniami mającymi na celu obniżenie zużycia energii i emisji szkodliwych substancji. Na przykład w lakierni zużycie wody zmniejszy się o 90 proc. w porównaniu z tradycyjnymi metodami, a emisja CO2 obniży się o 15.000 ton rocznie.

Chiny są największym rynkiem zbytu dla koncernu Volkswagen. W roku 2012 koncern - razem z partnerami Shanghai-Volkswagen i FAW-Volkswagen - przekazał chińskim klientom 2,81 mln pojazdów. W pierwszych dziewięciu miesiącach bieżącego roku sprzedaż wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego o około 18 procent i wyniosła 2,36 mln aut. Do 2018 roku koncern Volkswagen chce zwiększyć wydajność produkcyjną do ok. czterech milionów samochodów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Superb
Skoda Superb
Cena podstawowa już od: 90 650 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.