mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa fabryka Volkswagena w Chinach

Nowa fabryka Volkswagena w Chinach

Rynek chiński jest coraz istotniejszy z punktu widzenia globalnej produkcji motoryzacyjnej. Volkswagen właśnie otworzył kolejną swoją fabrykę w tym państwie, w której będą powstawać modele marek Volkswagen oraz Skoda.

Nowa fabryka Volkswagena w Chinach
W zakładach Ningbo, położonych około 150 kilometrów na południe od Anting (region Szanghaj), powstanie 5.700 nowych miejsc pracy. Z własną tłocznią, działem budowy nadwozi, lakiernią i działem montażu końcowego zakłady mają łączną wydajność 300.000 samochodów rocznie. Produkcja w Ningbo rozpocznie się od nowej Skody Superb. Na kolejnym etapie produkowane będą modele marek Volkswagen oraz inne Skody na bazie modułowej platformy podłogowej MQB.

Fabryka w Ningbo jest piątym zakładem Shanghai-Volkswagen, w którym produkowane są samochody. Aktualnie joint-venture prowadzi już produkcję w Anting, Nanjing oraz Yizheng w prowincji Jiangsu. W regionie Xinjiang przed kilkoma miesiącami rozpoczęła się produkcja w zakładzie Urumqi. Kolejna fabryka w Changsha w południowo-środkowych Chinach powinna być gotowa w 2015 roku.

Volkswagen wyznacza w Chinach nowe standardy produkcji samochodów w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Istotnymi elementami tej strategii są nowoczesne metody produkcyjne w połączeniu z rozwiązaniami mającymi na celu obniżenie zużycia energii i emisji szkodliwych substancji. Na przykład w lakierni zużycie wody zmniejszy się o 90 proc. w porównaniu z tradycyjnymi metodami, a emisja CO2 obniży się o 15.000 ton rocznie.

Chiny są największym rynkiem zbytu dla koncernu Volkswagen. W roku 2012 koncern - razem z partnerami Shanghai-Volkswagen i FAW-Volkswagen - przekazał chińskim klientom 2,81 mln pojazdów. W pierwszych dziewięciu miesiącach bieżącego roku sprzedaż wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego o około 18 procent i wyniosła 2,36 mln aut. Do 2018 roku koncern Volkswagen chce zwiększyć wydajność produkcyjną do ok. czterech milionów samochodów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Superb
Skoda Superb
Cena podstawowa już od: 90 650 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.