mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa fabryka silników GM DAT

Nowa fabryka silników GM DAT

GM Daewoo Auto & Technology (GM DAT) rozpoczęło w dniu wczorajszym działania zmierzające do uruchomienia nowej fabryki silników wysokoprężnych w Gunsan w Korei Płd.

Całkowita wartość programu związanego z tymi silnikami, obejmującego również prace rozwojowe, wyniesie niemal 475 miliardów koreańskich wonów (ponad 320 milionów Euro). W zakładzie o powierzchni 19.200 m2, przylegającym do fabryki samochodów GM DAT w Gunsan, produkowana będzie nowa, spełniająca wymagania normy emisji spalin Euro IV, rodzina silników wysokoprężnych o pojemności skokowej 1,5 i 2,0 litrów. Jednostki te napędzać będą pojazdy oferowane zarówno na krajowym rynku koreańskim, jak i za granicą, w tym w Europie.

Wykorzystywana w nowym zakładzie linia produkcyjna będzie zautomatyzowana w 90 procentach, zaś linia montażowa silników w 40 procentach. Cały zakład charakteryzować się będzie dużym stopniem elastyczności, umożliwiającym produkcję innego rodzaju silników w przyszłości. Zatrudnionych w nim będzie ponad 250 osób. Jego budowa ukończona zostanie w kwietniu 2005 roku, zaś produkcja rozpocznie się na początku roku 2006. Roczna wydajność przekroczy 250.000 silników.

Nick Reilly, Prezes i Dyrektor Generalny GM DAT, powiedział: „Nowy zakład wzmocni konkurencyjność GM DAT, zapewniając nam ważne źródło zaopatrzenia w silniki wysokoprężne, tak popularne na całym świecie. Łącząc wiedzę i doświadczenie
VM Motori i GM Powertrain będziemy mogli produkować silniki o najwyższej jakości i wydajności w historii.”

W marcu GM DAT podpisało umowę licencyjną z włoską firmą produkującą silniki wysokoprężne, VM Motori, przedmiotem której jest opracowanie nowych jednostek napędowych. Ich zadaniem będzie wykorzystanie charakterystycznych właściwości
i wymagań każdego z pojazdów. Wszystkie jednostki wyposażone będą w układ wtrysku bezpośredniego common-rail i będą spełniać wymagania normy emisji spalin Euro IV.
W niektórych modelach, np. w kompaktowych samochodach rekreacyjnych typu SUV, oferowany będzie filtr cząsteczkowy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic