mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa fabryka w Słubicach

Nowa fabryka w Słubicach

Zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie powiększonej Kostrzyńsko-Słubickiej SSE otrzymała niemiecka firma Kohl und Sohn. Firma zajmuje się przetwórstwem metali m.in. na potrzeby sektora motoryzacyjnego. Władze Słubic planują pozyskać nowych inwestorów zagranicznych.

Nowa fabryka w Słubicach

Grupa Kohl specjalizuje się w odlewnictwie i obróbce części metalowych, głównie na potrzeby przemysłu metalowego, samochodowego, elektronicznego i AGD. Posiada obecnie 2 zakłady produkcyjne: w Koloni i Treuenbrietzen koło Berlina. Jej klientami są m. in. Volkswagen, Simens, ABB, Deutsche Bachnę. Obroty grupy przekraczają 82 mln EURO, czyli ok. 320 mln PLN rocznie. Zatrudnienie sięga 500 pracowników i – z uwagi na dynamiczny rozwój firmy – ciągle rośnie.

Do końca 2011 roku koncern zamierza zainwestować w Podstrefie Słubickiej minimum 3 mln 200 tysięcy EURO, czyli ponad 12 mln PLN. Na działce o powierzchni prawie 6 ha wybuduje nowoczesny zakład produkcyjny, w którym zamierza zatrudnić ok. stu pracowników. Produkcja w pierwszej hali produkcyjnej o planowanej powierzchni 4 tys. M2 powinna ruszyć jeszcze w roku 2007, dlatego zgodnie z deklaracjami prezesa firmy w Polsce, Pana Jurgena Hartmanna, firma w najbliższym czasie będzie zdecydowanie poszukiwać wykwalifikowanej kadry, m.in. techników obsługi maszyn, ślusarzy, spawaczy i innych pracowników operacyjnych, których zamierza poddać intensywnemu szkoleniu zawodowemu na potrzeby nowo powstającego zakładu produkcyjnego.

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera i obsługuje inwestorów krajowych i zagranicznych od 1997 roku. Strefa oddaje do dyspozycji inwestorów grunty z pełną infrastrukturą techniczną oraz pakiet ulg i preferencji podatkowych. Do chwili obecnej w K-S SSE miejsce znalazło ponad 100 firm. W styczniu 2007 roku na mocy rozporządzenia Rady Ministrów teren K-S SSE powiększył się o ponad 92 ha, zatem po zmianach wynosi ponad 899 ha.
 
Przeczytaj także:

Chłodnice z Nowej Soli i Gorzowa (2007-01-05)

Hindusi inwestują w Kostrzynie (2006-08-16)

Holendrzy na Dolnym Śląsku (2007-01-03)

W 2008 roku Euromag liderem w Europie (2006-11-03)

 


Podobne wiadomości:

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando