mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa fabryka w Słubicach

Nowa fabryka w Słubicach

Zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie powiększonej Kostrzyńsko-Słubickiej SSE otrzymała niemiecka firma Kohl und Sohn. Firma zajmuje się przetwórstwem metali m.in. na potrzeby sektora motoryzacyjnego. Władze Słubic planują pozyskać nowych inwestorów zagranicznych.

Nowa fabryka w Słubicach

Grupa Kohl specjalizuje się w odlewnictwie i obróbce części metalowych, głównie na potrzeby przemysłu metalowego, samochodowego, elektronicznego i AGD. Posiada obecnie 2 zakłady produkcyjne: w Koloni i Treuenbrietzen koło Berlina. Jej klientami są m. in. Volkswagen, Simens, ABB, Deutsche Bachnę. Obroty grupy przekraczają 82 mln EURO, czyli ok. 320 mln PLN rocznie. Zatrudnienie sięga 500 pracowników i – z uwagi na dynamiczny rozwój firmy – ciągle rośnie.

Do końca 2011 roku koncern zamierza zainwestować w Podstrefie Słubickiej minimum 3 mln 200 tysięcy EURO, czyli ponad 12 mln PLN. Na działce o powierzchni prawie 6 ha wybuduje nowoczesny zakład produkcyjny, w którym zamierza zatrudnić ok. stu pracowników. Produkcja w pierwszej hali produkcyjnej o planowanej powierzchni 4 tys. M2 powinna ruszyć jeszcze w roku 2007, dlatego zgodnie z deklaracjami prezesa firmy w Polsce, Pana Jurgena Hartmanna, firma w najbliższym czasie będzie zdecydowanie poszukiwać wykwalifikowanej kadry, m.in. techników obsługi maszyn, ślusarzy, spawaczy i innych pracowników operacyjnych, których zamierza poddać intensywnemu szkoleniu zawodowemu na potrzeby nowo powstającego zakładu produkcyjnego.

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera i obsługuje inwestorów krajowych i zagranicznych od 1997 roku. Strefa oddaje do dyspozycji inwestorów grunty z pełną infrastrukturą techniczną oraz pakiet ulg i preferencji podatkowych. Do chwili obecnej w K-S SSE miejsce znalazło ponad 100 firm. W styczniu 2007 roku na mocy rozporządzenia Rady Ministrów teren K-S SSE powiększył się o ponad 92 ha, zatem po zmianach wynosi ponad 899 ha.
 
Przeczytaj także:

Chłodnice z Nowej Soli i Gorzowa (2007-01-05)

Hindusi inwestują w Kostrzynie (2006-08-16)

Holendrzy na Dolnym Śląsku (2007-01-03)

W 2008 roku Euromag liderem w Europie (2006-11-03)

 


Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.