mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa formuła Formuły 1?

Nowa formuła Formuły 1?

Zespoły F1, zrzeszone w FOTA, chcą osiągnąć kompromis w negocjacjach z FIA. W obawie o swoją przyszłość szykują się jednak do otwarcia nowej serii wyścigów, nowej Formuły 1.

Nowa formuła Formuły 1?
Zespoły Formuły 1 zrzeszone w FOTA wciąż nie mogą osiągnąć porozumienia z Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA). Oznacza to, że w przyszłym sezonie może dojść do wielkiej rewolucji w świecie Formuły 1. Tym, który mógłby zorganizować nową serię jest Carmelo Ezpeleta, obecnie zajmujący się organizacją Moto GP. Ezpeleta nie chce jeszcze czynić żadnych ruchów w tym kierunku. Boi się bowiem, jak zareaguje Bernie Ecclestone, z którym się przyjaźni i prowadzi interesy. FOTA skierowała więc swoje kroki w stronę innego Hiszpana, który mógłby stworzyć nową serię. To Jesus Pareja zajmujący się wyścigami samochodowymi GT i Formuły 3.

Największym wyzwaniem dla nowej Formuły 1 jest zapewnienie odpowiednich torów, które będą gościć uczestników i widzów nowej serii. Jeżeli dojdzie do rozłamu FOTA i FIA będą rywalizować o względy ludzi i firm zarządzających torami. Całą spiralę nakręca Flavio Briatore, szef Renault. Briatore wysondował już wszelkie wymagania organizacyjne i szczegóły techniczne od zaprzyjaźnionych członków FIA. Ta wiedza pozwala mu lepiej przygotować się do startu nowej serii.

Możliwe, że budowanie nowej serii za plecami FIA okaże się tylko kartą przetargową w negocjacjach. Niewykluczone jednak, że część zespołów poważnie myśli o stworzeniu własnej serii, która stanie się konkurencją dla zrewolucjonizowanej Formuły 1.
Tematy w artykule: przepisy F1 FIA F1 Flavio Briatore FOTA

Podobne wiadomości:

Oto nowe Audi R18 e-tron quattro

Oto nowe Audi R18 e-tron quattro

Aktualności 2015-03-24

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

Aktualności 2015-10-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.