mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa formuła Formuły 1?

Nowa formuła Formuły 1?

Zespoły F1, zrzeszone w FOTA, chcą osiągnąć kompromis w negocjacjach z FIA. W obawie o swoją przyszłość szykują się jednak do otwarcia nowej serii wyścigów, nowej Formuły 1.

Nowa formuła Formuły 1?
Zespoły Formuły 1 zrzeszone w FOTA wciąż nie mogą osiągnąć porozumienia z Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA). Oznacza to, że w przyszłym sezonie może dojść do wielkiej rewolucji w świecie Formuły 1. Tym, który mógłby zorganizować nową serię jest Carmelo Ezpeleta, obecnie zajmujący się organizacją Moto GP. Ezpeleta nie chce jeszcze czynić żadnych ruchów w tym kierunku. Boi się bowiem, jak zareaguje Bernie Ecclestone, z którym się przyjaźni i prowadzi interesy. FOTA skierowała więc swoje kroki w stronę innego Hiszpana, który mógłby stworzyć nową serię. To Jesus Pareja zajmujący się wyścigami samochodowymi GT i Formuły 3.

Największym wyzwaniem dla nowej Formuły 1 jest zapewnienie odpowiednich torów, które będą gościć uczestników i widzów nowej serii. Jeżeli dojdzie do rozłamu FOTA i FIA będą rywalizować o względy ludzi i firm zarządzających torami. Całą spiralę nakręca Flavio Briatore, szef Renault. Briatore wysondował już wszelkie wymagania organizacyjne i szczegóły techniczne od zaprzyjaźnionych członków FIA. Ta wiedza pozwala mu lepiej przygotować się do startu nowej serii.

Możliwe, że budowanie nowej serii za plecami FIA okaże się tylko kartą przetargową w negocjacjach. Niewykluczone jednak, że część zespołów poważnie myśli o stworzeniu własnej serii, która stanie się konkurencją dla zrewolucjonizowanej Formuły 1.
Tematy w artykule: przepisy F1 FIA F1 Flavio Briatore FOTA

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Pierwsze informacje o BMW M5

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.