mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa gama Renault Kangoo Express

Nowa gama Renault Kangoo Express

Po dziesięciu latach sprzedaży na rynek wchodzi odświeżona wersja Renault Kangoo Express. Dla zaspokojenia wszelkich potrzeb użytkowników samochód będzie dostępny również w wersji „krótkiej” o nazwie Kangoo Express Compact. Samochody będzie można zobaczyć na rozpoczynających się 3 czerwca 2008r. targach AUTOTEC w Brnie.

Nowa gama Renault Kangoo Express

Nowe Kangoo Express i Kangoo Express Compact posiadają krótką maskę silnika i mocno zarysowany przód nadwozia z masywnym zderzakiem. Reflektory w kształcie kropli wody z gładkimi, przezroczystymi osłonami nawiązują do charakterystyki poprzedniego modelu. Mocno wysunięta do przodu i uwypuklona przednia szyba bardzo dobrze doświetla wnętrze kabiny. Wyraźne profile nadkoli i linia dachu nadają płynność formie nadwozia, a dwuskrzydłowe drzwi tylne wspierają się z obu stron na słupkach z wbudowanymi lampami tylnymi.

Dzięki swym wymiarom (długość: 4,21 m, szerokość: 1,83 m, wysokość: od 1,81 m do 1,84 m zależnie od wersji), Kangoo Express oferuje dużą przestrzeń ładunkową 3 m3 (2,75 m3 w poprzednim modelu) przy długości przedziału ładunkowego 1,73 m (+6 cm w stosunku do poprzedniego). Szerokość podłogi między nadkolami tylnymi – 1,21 m – pozwala na załadunek europalety.

angoo Express Compact oferuje przestrzeń ładunkową od 2,3 do 2,9 m3 (zależnie od wersji). Również w tej wersji istnieje możliwość przewozu europalety. Długość przedziału ładunkowego wynosi od 1,34 m do 2,12 m w wersji ze składanym fotelem pasażera, który po złożeniu umożliwia uzyskanie płaskiej podłogi. Natomiast samochód w konfiguracji bez fotela pasażera pozwala na uzyskanie długości ładunkowej sięgającej 2,54 m. W dwóch wyżej opisanych konfiguracjach wyposażenia, objętość ładunkowa wynosi odpowiednio 2,8 m3 i 2,9 m3. Compact posiada takie same drzwi tylne dwuskrzydłowe jak standardowa wersja nadwozia, przystosowane do warunków intensywnej eksploatacji. Otwierają się one pod kątem 90° i posiadają blokady niedopuszczające do ich zamknięcia przez podmuch wiatru.

W gamie nowego Kangoo Express oferowane są trzy silniki wysokoprężne oparte na jednostce silnikowej 1.5 dCi o trzech poziomach mocy: 70 KM, 85 KM oraz 105 KM. Poziom emisji zanieczyszczeń poniżej 140 g/km CO2 w silnikach o mocy 70 KM i 85 KM pozwala na spełnienie kryteriów znaku «Renault eco2», natomiast odmiana silnika o mocy 105 KM może być wyposażona w filtr cząstek stałych (na niektórych rynkach). Gamę jednostek napędowych uzupełniają dwa silniki benzynowe (1.6 8V o mocy 90 KM oraz 1.6 16V o mocy 105 KM). Krótszy model może być napędzany silnikami wysokoprężnymi 1.5 dCi o mocy 60 KM i 85 KM, jak również silnikiem benzynowym 1.6 8V o mocy 90 KM.
Pojazdy są wyposażone w układ ABS ostatniej generacji z funkcją regulacji momentu obrotowego przy redukcji przełożeń (MSR) oraz funkcją wspomagania nagłego hamowania. Standardowa wersja Kangoo Express może być również wyposażona w system ESP z funkcją kontroli podsterowności oraz funkcją zapobiegania poślizgowi kół (ASR) (wyłącznie w wersjach z silnikiem 1.5 dCi 85 KM i 105 KM).

Obydwa modele wyposażono w liczne, pomysłowe schowki i półki, takie jak półka na dokumenty o formacie A4 na desce rozdzielczej, schowek pod dachem w kabinie, duży schowek w podłokietniku środkowym (zależnie od wersji), czy obszerny, zamykany schowek o pojemności 15 litrów (zależnie od wersji) w desce rozdzielczej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Kangoo
Renault Kangoo
Cena podstawowa już od: 68 880 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault Kangoo – Dorosłym być

auto motor i sport 0000-00-00

Wyrosło, dojrzało i spoważniało, ale wciąż ma ten sam młodzieńczy wyraz twarzy, co poprzednik. Nowe Renault Kangoo - lepsze niż poprzedni model, chociaż nie bez wad.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.