mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa generacja Forda Mondeo z silnikiem 1.0

Nowa generacja Forda Mondeo z silnikiem 1.0

Dziś Ford udostępnił szczegóły dotyczące przyszłej generacji Forda Mondeo. Okazuje się, że nadchodząca generacja samochodu z segmentu D będzie dostępna z silnikiem 1.0 EcoBoost.

Nowa generacja Forda Mondeo z silnikiem 1.0
Widać, że Ford jest dumny ze swojego silnika 1.0 EcoBost, który w tym roku zdobył tytuł "International Engine of the Year". Jednostka ta będzie w swoim najmocniejszym wydaniu dostępna w nadchodzącej generacji Mondeo. Trzycylindrowy silnik, turbodoładowany będzie dostarczał 125 KM mocy oraz maksymalny moment obrotowy wynoszący 170 Nm, który dzięki funkcji overboost będzie można chwilowo zwiększyć do 200 Nm. Ważniejsze jednak dla dynamicznej jazdy będzie to, że maksymalny moment będzie osiągany już od 1.450 obr/min.

Przy okazji emisja dwutlenku węgla, na poziomie 130 g/km, będzie najniższą wśród modeli z tego segmentu. No, chyba że konkurencja zaskoczy tu wszystkich jakimś rewolucyjnym rozwiązaniem.

Najnowsza generacja Forda Mondeo zostanie zaprezentowana światu jesienią przyszłego roku, a do sprzedaży trafi w 2014 roku. Jednak już teraz możemy domyślać się jak będzie wyglądała. Po prezentacji nowej Fiesty, która stylistycznie przypomina amerykańskiego Forda Fusiona, możemy być pewni, tego jak będzie wyglądało nowe Mondeo. Styliści nieznacznie zmienią Fusiona, tak by dostosować go do rynku europejskiego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mondeo
Ford Mondeo
Cena podstawowa już od: 90 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Ford Mustang - wersje specjalne

Ford Mustang - wersje specjalne

Aktualności 2016-11-30

Ford Mustang V8 GT  - dla niemieckiej policji

Ford Mustang V8 GT - dla niemieckiej policji

Samochody luksusowe 2016-11-28

Komentuj:

~dyn 2012-09-27

Mam Mondeo IV 1.8 TDci z 130KM to jest za mało do tego auta... nie wyobrazam sobie Mondzia z 1,0 ....

~fgh 2012-09-15

Ciekawe, co z trwałością tego silnika przy masie Mondeo? Czy przejedzie więcej niż 150 - 200 tys? Robię taki przebieg w 3 lata. Co potem? Nowe Auto? A przecież samochód tej klasy kupuje się nie na 3 lata i nie tylko po to żeby jeździć na zakupy, ale raczej na dłuższe przebiegi w trasie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport