mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa generacja Forda Mondeo z silnikiem 1.0

Nowa generacja Forda Mondeo z silnikiem 1.0

Dziś Ford udostępnił szczegóły dotyczące przyszłej generacji Forda Mondeo. Okazuje się, że nadchodząca generacja samochodu z segmentu D będzie dostępna z silnikiem 1.0 EcoBoost.

Nowa generacja Forda Mondeo z silnikiem 1.0
Widać, że Ford jest dumny ze swojego silnika 1.0 EcoBost, który w tym roku zdobył tytuł "International Engine of the Year". Jednostka ta będzie w swoim najmocniejszym wydaniu dostępna w nadchodzącej generacji Mondeo. Trzycylindrowy silnik, turbodoładowany będzie dostarczał 125 KM mocy oraz maksymalny moment obrotowy wynoszący 170 Nm, który dzięki funkcji overboost będzie można chwilowo zwiększyć do 200 Nm. Ważniejsze jednak dla dynamicznej jazdy będzie to, że maksymalny moment będzie osiągany już od 1.450 obr/min.

Przy okazji emisja dwutlenku węgla, na poziomie 130 g/km, będzie najniższą wśród modeli z tego segmentu. No, chyba że konkurencja zaskoczy tu wszystkich jakimś rewolucyjnym rozwiązaniem.

Najnowsza generacja Forda Mondeo zostanie zaprezentowana światu jesienią przyszłego roku, a do sprzedaży trafi w 2014 roku. Jednak już teraz możemy domyślać się jak będzie wyglądała. Po prezentacji nowej Fiesty, która stylistycznie przypomina amerykańskiego Forda Fusiona, możemy być pewni, tego jak będzie wyglądało nowe Mondeo. Styliści nieznacznie zmienią Fusiona, tak by dostosować go do rynku europejskiego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mondeo
Ford Mondeo
Cena podstawowa już od: 98 630 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Ford Focus Ecoboost 2012

auto motor i sport 0000-00-00

Zmiana warty. Czy trzy cylindry i mała pojemność plus turbosprężarka mogą godnie zastąpić cztery cylindry i większą pojemność? Odpowiedź przynosi test Forda Focusa z silnikiem 1.0 EcoBoost.

Nowe Mondeo z maluśkim silnikiem

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~dyn 2012-09-27

Mam Mondeo IV 1.8 TDci z 130KM to jest za mało do tego auta... nie wyobrazam sobie Mondzia z 1,0 ....

~fgh 2012-09-15

Ciekawe, co z trwałością tego silnika przy masie Mondeo? Czy przejedzie więcej niż 150 - 200 tys? Robię taki przebieg w 3 lata. Co potem? Nowe Auto? A przecież samochód tej klasy kupuje się nie na 3 lata i nie tylko po to żeby jeździć na zakupy, ale raczej na dłuższe przebiegi w trasie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policjanci z wydziałów ruchu drogowego w całej Polsce otrzymali pierwszą partię nowych mierników prędkości. W ręce policjantów trafiło 200 egzemplarzy urządzeń LTI 20/20 TruCam, które zastąpią wysłużone Iskry.