mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa hala Vorwerk Dichtungssysteme Polska

Nowa hala Vorwerk Dichtungssysteme Polska

Uroczyście otwarto halę produkcyjno - magazynową firmy Vorwerk Dichtungssysteme Polska Sp. Z o.o. w okolicach Środy Śląskiej. Łączny koszt inwestycji wyniósł 2,7 mln euro. W swoim zakładzie produkcyjnym firma zatrudnia 310 pracowników.

Nowa hala Vorwerk Dichtungssysteme Polska
Firma powstała w 2005 roku, w Komornikach k/Środy Śląskiej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przez pięć lat działała pod skrzydłami Vorwerk Dichtungssysteme z siedzibą w Zaberfeld. W 2010 roku stała się własnością firmy Eldisy-Gruppe, która rozpoczęło działalność w ramach koncernu Vorwerk.

Główną działalnością inwestora jest produkcja elementów uszczelniających z EPDM dla przemysłu motoryzacyjnego, produkcja uszczelek do zastosowań w branży AGD oraz w branży budowlanej. Firma wysyła swoje produkty do takich klientów jak m.in.: Volkswagen, Audi, Mercedes Benz, Porsche, Bosch i Miele.

W ramach drugiego zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które inwestor otrzymał w 2013 roku, wybudowano nową halę magazynowo- produkcyjnej.

Powierzchnia nowego budynku wynosi 5 000 m2, z czego pomieszczenia socjalne i biurowe zajmują 600 m2. Budynek dotychczasowej hali magazynowej z nowym obiektem jest powiązany łącznikiem o powierzchni 1500 m2. Łączna powierzchnia obu hal wynosi 15500 m2, w tym pomieszczeń socjalnych - 1200 m2.
Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne dostawcy

Podobne wiadomości:

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Aktualności 2014-12-12

Pracownicy tyskiej fabryki GM boją się o pracę

Pracownicy tyskiej fabryki GM boją się o...

Aktualności 2014-12-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.