mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa hala Vorwerk Dichtungssysteme Polska

Nowa hala Vorwerk Dichtungssysteme Polska

Uroczyście otwarto halę produkcyjno - magazynową firmy Vorwerk Dichtungssysteme Polska Sp. Z o.o. w okolicach Środy Śląskiej. Łączny koszt inwestycji wyniósł 2,7 mln euro. W swoim zakładzie produkcyjnym firma zatrudnia 310 pracowników.

Nowa hala Vorwerk Dichtungssysteme Polska
Firma powstała w 2005 roku, w Komornikach k/Środy Śląskiej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przez pięć lat działała pod skrzydłami Vorwerk Dichtungssysteme z siedzibą w Zaberfeld. W 2010 roku stała się własnością firmy Eldisy-Gruppe, która rozpoczęło działalność w ramach koncernu Vorwerk.

Główną działalnością inwestora jest produkcja elementów uszczelniających z EPDM dla przemysłu motoryzacyjnego, produkcja uszczelek do zastosowań w branży AGD oraz w branży budowlanej. Firma wysyła swoje produkty do takich klientów jak m.in.: Volkswagen, Audi, Mercedes Benz, Porsche, Bosch i Miele.

W ramach drugiego zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które inwestor otrzymał w 2013 roku, wybudowano nową halę magazynowo- produkcyjnej.

Powierzchnia nowego budynku wynosi 5 000 m2, z czego pomieszczenia socjalne i biurowe zajmują 600 m2. Budynek dotychczasowej hali magazynowej z nowym obiektem jest powiązany łącznikiem o powierzchni 1500 m2. Łączna powierzchnia obu hal wynosi 15500 m2, w tym pomieszczeń socjalnych - 1200 m2.
Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne dostawcy

Podobne wiadomości:

GM rekrutuje pracowników do zakładu w Gliwicach

GM rekrutuje pracowników do zakładu w...

Aktualności 2014-12-12

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.