mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa hala produkcyjna TRW Polska

Nowa hala produkcyjna TRW Polska

Polska spółka należąca do amerykańskiego koncernu TRW, zajmującego się produkcją komponentów na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, zakończyła inwestycję w Częstochowie. Za 34,5 mln zł wybudowano nową halę produkcyjną i centrum inżynieryjne.

Nowa hala produkcyjna TRW Polska
Na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zbudowany został w ekspresowym tempie budynek nowej hali, w której produkowane będą poduszki powietrzne oraz Centrum Inżynieryjne TRW w Częstochowie, które kosztowały 34,5 mln zł. Uroczystość wkopania pierwszej łopaty pod budowę obiektu miała miejsce 10 października 2006 roku. Dzięki tej inwestycji ma podwoić się produkcja, która odpowiada szybkiemu rozwojowi firmy.

Centrum Inżynieryjne samochodowych systemów bezpieczeństwa TRW, to ośrodek badań, analiz i projektów dla wszystkich zakładów TRW na świecie zasilających grono pięciu ośrodków inżynieryjnych tego koncernu, działających w USA, Niemczech i Szwajcarii. Docelowo ma w nim pracować do 250 specjalistów.

To nie jedyna w Częstochowie inwestycja amerykańskiej firmy. W październiku ubiegłego roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu produkcji pasów bezpieczeństwa i Europejskiego Centrum Usług Finansowych TRW. Centrum będzie obsługiwać 50 zakładów europejskich koncernu.

Władze miasta czynią starania nad przejęciem kolejnych terenów i przekazaniem ich, po włączeniu do Specjalnej Strefy ekonomicznej, dla inwestorów, m.in. dla TRW i jego kooperantów. Przede wszystkim, starano się włączyć do obszarów Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej tereny położone na terenie Częstochowy, stanowiące własność Skarbu Państwa, w użytkowaniu wieczystym TRW Polska Spółka z o.o. oraz stanowiących własność spółki, położonych przy ulicach Legionów, Rolniczej i Brzeźnickiej.

TRW Polska jest amerykańską firmą o zasięgu międzynarodowym, projektującą i produkującą najwyższej jakości komponenty do wielu znanych marek samochodów. Klientami firmy są tacy producenci jak: VW, Opel, Fiat, Ford, Renault, Peugeot, Citroen, BMW, Audi, Jaguar, Land Rover, Toyota, Alfa Romeo, Lancia, Mazda, Skoda, Iveco, Maseratti, Seat, Porsche czy Rolls-Royce. Produkty TRW to m.in.: pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, układy kierownicze i układy hamulcowe. Zakłady TRW Automotive są rozmieszczone w 24 krajach na całym świecie i zatrudniają ponad 60 tys. pracowników. W Polsce TRW jest obecne od 1990 roku. Obecnie TRW Automotive posiada w Polsce 5 zakładów produkujących części dla przemysłu motoryzacyjnego, w tym dwa największe znajdują się w Częstochowie – Zakład Poduszek Powietrznych i Zakład Pasów Bezpieczeństwa, które łącznie z Centrum Inżynieryjnym i Centrum Obsługi Finansowej zatrudniają ponad 4500 pracowników. Obie fabryki stanowiące jedną spółkę TRW Polska są największymi zakładami TRW w Europie.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.