mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa inwestycja Inter Groclin w Drawsku Pomorskim?

Nowa inwestycja Inter Groclin w Drawsku Pomorskim?

Zarząd spółki Inter Groclin Auto S.A. spotkał się z wicepremierem i ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim. Tematem spotknia było ewentualne wsparcie rządowe inwestycji spółki zależnej Kabel-Technik-Polska w Drawsku Pomorskim. Mogłoby tam powstać ok. 200 nowych miejsc pracy.

Nowa inwestycja Inter Groclin w Drawsku Pomorskim?
Zarząd Groclinu rozważa rozbudowę fabryki KTP w Drawsku w związku z rosnącymi zamówieniami na wiązki kablowe dla pojazdów użytkowych. Tylko MAN Truck & BusPolska zwiększył zamówienia o 20% w stosunku do zakładanych wcześniej wielkości. Inwestycja miałaby ogromne znaczenie dla województwa zachodniopomorskiego, ktore w styczniu 2013 r. miało stopę bezrobocia ponad 19 % (wyższą w skali kraju miało tylko województwo warmińsko-mazurskie) i dla powiatu drawskiego - gdzie na koniec 2012 roku stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła aż 25,1%. 
Tematy w artykule: dostawcy

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.