mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa inwestycja Inter Groclin w Drawsku Pomorskim?

Nowa inwestycja Inter Groclin w Drawsku Pomorskim?

Zarząd spółki Inter Groclin Auto S.A. spotkał się z wicepremierem i ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim. Tematem spotknia było ewentualne wsparcie rządowe inwestycji spółki zależnej Kabel-Technik-Polska w Drawsku Pomorskim. Mogłoby tam powstać ok. 200 nowych miejsc pracy.

Nowa inwestycja Inter Groclin w Drawsku Pomorskim?
Zarząd Groclinu rozważa rozbudowę fabryki KTP w Drawsku w związku z rosnącymi zamówieniami na wiązki kablowe dla pojazdów użytkowych. Tylko MAN Truck & BusPolska zwiększył zamówienia o 20% w stosunku do zakładanych wcześniej wielkości. Inwestycja miałaby ogromne znaczenie dla województwa zachodniopomorskiego, ktore w styczniu 2013 r. miało stopę bezrobocia ponad 19 % (wyższą w skali kraju miało tylko województwo warmińsko-mazurskie) i dla powiatu drawskiego - gdzie na koniec 2012 roku stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła aż 25,1%. 
Tematy w artykule: dostawcy

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?
Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?
Nowy Opel Insignia jest już dostępny w polskich salonach. Po raz kolejny samochód jest oferowany w off-roadowej wersji Country Tourer. Polski importer opublikował oficjalny cennik tego wariantu.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic