mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa inwestycja Sauer-Danfoss

Nowa inwestycja Sauer-Danfoss

Firma Sauer-Danfoss Sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Wrocław w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Na działce o powierzchni 3,8 ha spółka zbuduje zakład produkujący silniki hydrauliczne.

Nowa inwestycja Sauer-Danfoss

Inwestor zobowiązał się do poniesienia nakładów o wartości co najmniej 55 mln zł oraz zatrudnienia 200 pracowników. Firma planuje zakończenie inwestycji do końca 2012 r.

Sauer-Danfoss zatrudnia ponad 7,000 pracowników w 26 fabrykach rozmieszczonych w Ameryce Północnej, Europie oraz Azji Wschodniej. Jedną z nich jest wrocławski oddział. W chwili obecnej zatrudnienie we wrocławskiej lokacji znajduje ok. 300 osób. Bieżąca produkcja zakładu to układy skrętu, bloki zaworowe i silniki orbitalne wykorzystywane w produkcji traktorów, łodzi wyścigowych, kosiarek, wózków widłowych, koparek i wielu innych urządzeń.

W marcu 2009 roku spółka uruchomiła nową fabrykę w Bielanach Wrocławskich, do której obecnie zatrudniani są głównie operatorzy CNC i szlifierze.


Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała raport, który proponuje rozwiązania zmniejszające liczbę wypadków drogowych w Polsce. Chodzi o możliwość taryfikacji ubezpieczenia OC w oparciu o mandaty i punkty karne.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic