mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa inwestycja Sauer-Danfoss

Nowa inwestycja Sauer-Danfoss

Firma Sauer-Danfoss Sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Wrocław w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Na działce o powierzchni 3,8 ha spółka zbuduje zakład produkujący silniki hydrauliczne.

Nowa inwestycja Sauer-Danfoss

Inwestor zobowiązał się do poniesienia nakładów o wartości co najmniej 55 mln zł oraz zatrudnienia 200 pracowników. Firma planuje zakończenie inwestycji do końca 2012 r.

Sauer-Danfoss zatrudnia ponad 7,000 pracowników w 26 fabrykach rozmieszczonych w Ameryce Północnej, Europie oraz Azji Wschodniej. Jedną z nich jest wrocławski oddział. W chwili obecnej zatrudnienie we wrocławskiej lokacji znajduje ok. 300 osób. Bieżąca produkcja zakładu to układy skrętu, bloki zaworowe i silniki orbitalne wykorzystywane w produkcji traktorów, łodzi wyścigowych, kosiarek, wózków widłowych, koparek i wielu innych urządzeń.

W marcu 2009 roku spółka uruchomiła nową fabrykę w Bielanach Wrocławskich, do której obecnie zatrudniani są głównie operatorzy CNC i szlifierze.


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?