mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa inwestycja Sauer-Danfoss

Nowa inwestycja Sauer-Danfoss

Firma Sauer-Danfoss Sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Wrocław w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Na działce o powierzchni 3,8 ha spółka zbuduje zakład produkujący silniki hydrauliczne.

Nowa inwestycja Sauer-Danfoss

Inwestor zobowiązał się do poniesienia nakładów o wartości co najmniej 55 mln zł oraz zatrudnienia 200 pracowników. Firma planuje zakończenie inwestycji do końca 2012 r.

Sauer-Danfoss zatrudnia ponad 7,000 pracowników w 26 fabrykach rozmieszczonych w Ameryce Północnej, Europie oraz Azji Wschodniej. Jedną z nich jest wrocławski oddział. W chwili obecnej zatrudnienie we wrocławskiej lokacji znajduje ok. 300 osób. Bieżąca produkcja zakładu to układy skrętu, bloki zaworowe i silniki orbitalne wykorzystywane w produkcji traktorów, łodzi wyścigowych, kosiarek, wózków widłowych, koparek i wielu innych urządzeń.

W marcu 2009 roku spółka uruchomiła nową fabrykę w Bielanach Wrocławskich, do której obecnie zatrudniani są głównie operatorzy CNC i szlifierze.


Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman