mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa inwestycja VOSS Automotive uruchomiona

Nowa inwestycja VOSS Automotive uruchomiona

Firma VOSS Automotive zainwestowała 50 milionów złotych w rozbudowę zakładów produkcyjnych w Legnickim Polu na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE). Firma od 10 lat działa w Polsce.

Nowa inwestycja VOSS Automotive uruchomiona
Nowa inwestycja zrealizowana przez VOSS Automotive Polska Sp. z o.o. na terenie LSSE S.A. polega na rozbudowie istniejącego przedsiębiorstwa, wprowadzeniu dodatkowych produktów (m.in. nowych wysokotemperaturowych przewodów SCR) oraz zmianie dotychczasowego procesu produkcyjnego.

Zakupiono linie produkcyjne wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz wybudowano budynek o powierzchni 12 tys. m2, składający się z powierzchni produkcyjnej, magazynowej oraz socjalno-biurowej. Inwestycja objęła również budowę wjazdów, dróg wewnętrznych, palców manewrowych, parkingów oraz całej infrastruktury niezbędnej do prawidłowej realizacji projektu.

VOSS Automotive Polska Sp z o.o. funkcjonuje na terenie Gminy Legnickie Pole od 2004r. Pierwotne plany inwestycyjne uwzględniały wybudowanie zakładu produkcyjnego o powierzchni 5 tys. m2, w którym miało być zatrudnionych 150 osób. Do czerwca 2013 r. sama fabryka zajmowała już powierzchnię ponad 10 tys. m2, a Spółka zatrudniała już 565 osób. Wg. najnowszych danych (wrzesień 2014r.) VOSS Automotive Polska zatrudnia ponad 760 osób. Za politykę kadrową i dbałość o pracowników firma otrzymała w tym roku tytuł „Solidny Pracodawca 2014”.

Na terenie LSSE Automotive Polska produkuje głównie przewody: do katalitycznej redukcji spalin ogrzewane elektrycznie i cieczą, przewody do pneumatycznych zawieszeń samochodowych, hamulcowe i do układów sterowania oraz przewody paliwowe, które dostarcza klientom w Unii Europejskiej, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Seat Mii w nowych wersjach wyposażenia
Seat Mii w nowych wersjach wyposażenia
Seat prezentuje nowe, a właściwie odświeżone oblicze najmniejszego modelu Mii. Miejski model będzie teraz dostępny wyłącznie w 5-drzwiowym nadwoziu, a modyfikacje dotkną też poszczególnych wersji wyposażenia - od bazowej Style, przez Chic, po topową FR-Line.