mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa kolekcja Twingo

Nowa kolekcja Twingo

Zmienione wnętrze, tapicerka oraz nowe, wesołe kolory...

Nowa kolekcja Twingo

W czerwcu Renault świętowalo wyprodukowanie dwumilionowego egzemplarza Twingo, a już na początku września zaprezentuje nową kolekcję i nowe wcielenie swojego małego modelu.

Do nowej kolekcji oferowane są dwa silniki benzynowe z wielopunktowym układem wtrysku (1.2 60 KM lub 1.2 16V 75 KM). Te nowoczesne jednostki charakteryzują się niskim zużyciem paliwa niezależnie od warunków eksploatacji. W efekcie Twingo staje się rzeczywiście oszczędne w eksploatacji.

Jednostka 16 V o mocy 75 KM, której dynamiczne walory spotkały się z uznaniem już w momencie jej wprowadzenia w styczniu 2001, sprawuje się równie dobrze w mieście, co na drodze lub autostradzie. Dzięki momentowi obrotowemu wynoszącemu 105 Nm przy 3500 obr/min, którego 90% wartości jest dostępne w szerokim zakresie obrotów (od 1750 obr/min - 5500 obr/min), doskonale reaguje na najmniejsze dotknięcie pedału. Jej zwarta konstrukcja i liczne, wprowadzone zmiany techniczne zapewniły spalanie w wysokości 5,8 l/100 km.

Elastycznie pracujący i ekonomiczny w eksploatacji silnik 1.2 60 KM, zapewnia dobre przyspieszenie. Dzięki momentowi obrotowemu wynoszącemu 93 Nm przy 2500 obr/min, którego 90% jest osiągalne od 1500 obr/min, zdolność przyspieszenia jest dostosowana do jazdy po mieście. Zużycie paliwa spada dodatkowo o 2,5% do poziomu 5,8 l/100 km.

Twingo odpowiedzialnie i poważnie traktuje sprawy bezpieczeństwa.

Konstrukcja Twingo jest wyposażona w strefy kontrolowanego zgniotu, gwarantujące zachowanie nienaruszonej kabiny i zapewniające bezpieczeństwo użytkowników. Ponadto Twingo jest wyposażone w system bezpieczeństwa obejmujący poduszki powietrzne kierowcy i pasażera z regulacją ciśnienia, napinacze pasów bezpieczeństwa i ograniczniki napięcia na przednich miejscach, 3-punktowe pasy bezpieczeństwa na tylnych miejscach, wyłącznik poduszki powietrznej pasażera i system blokowania drzwi podczas jazdy.

W Nowej Kolekcji pojawiają się dwie nowe funkcje. Ponieważ komfort dzieci jest niesłychanie ważny, system Isofix jest obecnie oferowany nie tylko na miejscu pasażera z przodu, ale i na obu tylnych miejscach. Ponadto Twingo zostało wyposażone w sygnał dźwiękowy przypominający kierowcy o zapięciu pasów. Tak jak mówiliśmy, Twingo podchodzi odpowiedzialnie do bezpieczeństwa !

Nowa Kolekcja nie pozostaje w tyle również pod względem bezpieczeństwa czynnego. System wspomagania nagłego hamowania, wprowadzony w Lagunie II, a następnie stopniowo w pozostałych modelach gamy Renault pojawia się również w Twingo, uzupełniając działanie ABS’u. W przypadku nagłego hamowania system ten zapewnia maksymalną siłę hamowania określając sytuację na podstawie szybkości z jaką kierowca naciska pedał hamulca. Utrzymanie wysokiej siły hamowania odpowiadającej początkowemu naciskowi na pedał pozwala przyspieszyć do 0,2 s reakcję samochodu na hamowanie, co daje 6 m przy prędkości 120 km/h. System wspomagania nagłego hamowania wymaga obecności ABS’u. Wersja 16V jest seryjnie wyposażona w ABS, a co za tym idzie również w system wspomagania nagłego hamowania.

Mała renówka poszerza swoją gamę o wersję Dynamique, która ma podbić młodą, męską część rynku.

Twingo Dynamique można łatwo rozpoznać dzięki zderzakom polakierowanym w całości w kolorze nadwozia. Dynamika tej wersji wyraża się również w niebieskiej kolorystyce i panelu czołowym w srebrnym kolorze. Pełen energii, młodzieżowy wygląd to efekt specjalnej tapicerki „Zébulon”, kierownicy pokrytej niebieską skórą, niebieskich pasów bezpieczeństwa, niebieskich przycisków i dźwigni zmiany biegów wykończonej niebieską skórą.

Nowa Kolekcja otrzymała nową paletę kolorów oraz nowe kołpaki ozdobne PIXIS i LEXIADE.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech