mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa konkurencja wśród dostawczaków

Nowa konkurencja wśród dostawczaków

Brytyjska firma LDV specjalizująca się w produkcji lekkich samochodów dostawczych wprowadziła do sprzedaży na brytyjskim rynku nową gamę modelową - LDV Maxus.

Nowa konkurencja wśród dostawczaków

Aby wprowadzić do sprzedaży nowy model firma LDV wcześniej w tym celu zgromadziła kapitał w wysokości 90 mln funtów, wykupiła w zeszłym roku prawa do produkcji i globalnej sprzedaży modelu od Daewoo oraz zakupiła w różnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej urządzenia i maszyny do produkcji o łącznej wartości 125 mln funtów.

Do sprzedaży, na początku na brytyjskim rynku, trafi Maxus w wersjach z dwoma rozstawami osi (3.100 i 3.850 mm) i trzema wysokościami (2.070, 2.135 i 2.540 mm). Oferowane będą dwa silniki wysokoprężne o pojemności 2,5 l i mocy 95 i 120 KM. W późniejszym czasie planowana jest jeszcze jedna jednostka. 2,5-litrowy silnik jest zmodyfikowaną jednostką pochodzącą z europejskich modeli Jeep Cherokee i Chrysler Voyager. Jak podają producenci silnik zapewnia bardziej ekonomiczne spalanie niż konkurencja, jednak nie podpierają tego żadnymi danymi.

Podobnie jak główni rywale na rynku, Renault i wspólnie Peugeot, Citroen i Fiat, Maxus posiada napęd na przednie koła, co pozwoliło na obniżenie tylnej części ładunkowej, a dodatkowo zapewniło lepsze właściwości jezdne w przypadku jazdy bez ładunku. Konstrukcja nadwozia zapewnia wysokie bezpieczeństwo podróżującym. Do tego w wyposażeniu można znaleźć przednie poduszki powietrzne (pasażera w opcji), system ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania.

Testy Maxusa były przeprowadzone w ekstremalnych warunkach, zarówno w kole podbiegunowym, jak i na gorących piaskach pustyni w Australii. W sumie auto pokonało ponad milion testowych kilometrów, a 16 egzemplarzy zostało poddanych testom zderzeniowych.

Zobacz koniecznie: Wszystko o LDV Maxus Wszystko o LDV
Tematy w artykule: LDV LDV Maxus

Podobne wiadomości:

GAZ kupił LDV

GAZ kupił LDV

Aktualności 2006-08-01

Maxus wjeżdża do Polski

Maxus wjeżdża do Polski

Aktualności 2008-09-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.