mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa linia wywrotek

Nowa linia wywrotek

Z końcem marca firma Wielton S.A. wprowadziła do produkcji nową linię wywrotek aluminiowych i stalowych MASTER kipper.

Nowa linia wywrotek

Firma Wielton uruchamiając nową linię produktową zainwestowała w technologię uznaną za najnowocześniejszą w sektorze produkcji pojazdów transportowych. W tym celu zakupiono najnowszej generacji roboty spawalnicze, wykorzystywane do produkcji muld skrzyniowych i aluminiowych. Rozbudowano hale produkcyjne oraz wybudowano nową, w której wytwarzane są wyłącznie naczepy samowyładowcze.

"Szczególną uwagę należy zwrócić tu na fakt, że wywrotki stalowe w całości oraz ramy w wywrotkach aluminiowych wykonane są z nowoczesnej szwedzkiej stali o wysokiej wytrzymałości Domex. To właśnie dzięki temu są one lżejsze i bardziej wytrzymałe od innych produktów tego typu wykonywanych ze stali" -mówi Anna Posmyk, Specjalista ds. Marketingu. "Podkreślić należy również, iż procesy w toku działalności firmy, podporządkowane określonym procedurom PN EN ISO 9001:2001, w tym etap rozwoju, projektowania i produkcji pojazdów, odbywają się przede wszystkim z myślą o klientach na rynku polskim i krajów europejskim" - dodaje.

Zobacz galerię: Wielton - producent spod znaku wielbłąda

Obecnie WIELTON posiada dwa zakłady wytwarzające produkty zgodnie z procedurami ISO 9001 (certyfikat otrzymany w październiku 2000r.) Firma systematycznie zwiększa swój udział w rynku naczep w Polsce (22% rynku) i za granicą. Dodajmy, że 20% produkcji jest eksportowane - głównie do państw Europy Wschodniej, a także do Włoch, Holandii, Belgii (posiadają homologację PVG), Czech i na Słowację.

Przeczytaj także:

WIELTON rozwija sieć serwisową (2006-01-05)

Producent spod znaku wielbłąda (2005-10-24)


Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross