mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa podmarka BMW

Nowa podmarka BMW

BMW stworzyło właśnie swoją nową podmarkę o nazwie BMW i. Oddział będzie zajmował się rozwojem i produkcją samochodów elektrycznych oraz hybrydowych niemieckiego producenta.

Nowa podmarka BMW

Hasłem nowego tworu jest Born Electric. Pierwszymi modelami, które stworzy BMW i są i3 oraz i8. Pierwszy z nich bazuje na koncepcie Megacity Vehicle, czyli pierwszym samochodzie BMW, napędzanym tylko i wyłącznie energią elektryczną i przeznaczonym do użytku w dużych aglomeracjach. i8 natomiast zbudowany został w oparciu o niedawny koncept Vision EfficientDynamics. Jego napędem jest układ hybrydowy typu plug-in, który ma zapewnić sportowe osiągi w połączeniu z emisją CO2 i spalaniem małego auta.

Oba samochody zaprojektowane zostały na prototypowej platformie LifeDrive. Aluminiowe podwozie kryje w sobie elektryczny napęd, a klatka kabiny zbudowana jest z bardzo wytrzymałego i ultralekkiego plastiku, wzmocnionego włóknem węglowym. - Oba samochody zostały stworzone specjalnie do zastosowania w nich układów elektrycznych i hybrydowych. Użyliśmy tej specjalistycznej platformy, aby nie podnosić znacznie wagi samochodów poprzez masę baterii. Dla naszych klientów oznacza to doskonałe właściwości jezdne oraz duży zasięg na jednym ładowaniu - wyjaśnia Klaus Draeger, członek zarządu BMW, odpowiedzialny za rozwój firmy.

BMW i3 oraz i8 będą produkowane w fabryce koncernu w Leipzig. Firma zainwestuje około 400 milionów euro w cały proces, a dodatkowo zostanie stworzonych aż 800 nowych miejsc pracy do 2013 roku.

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW samochody elektryczne BMW MegaCity BMW i podmarka

Podobne wiadomości:

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Aktualności 2017-09-27

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

icek_star 2011-02-22

najlepiej się zapytać kierowców gdyńskich trojlebusów

~a 2011-02-22

auta elektryczne, hmmm - czy to będzie dawać przyjemność z jazdy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.