mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa siedziba Seata

Nowa siedziba Seata

Na terenie zakładów produkcyjnych Seata w Martorell, uroczyście wmurowano "kamień węgielny" pod fundamenty nowego budynku, w którym siedzibę znajdą biura centrali firmy.

Nowa siedziba Seata

Budynek, którego ukończenie zaplanowano na wiosnę 2006 roku, zwraca uwagę funkcjonalnością i nowatorstwem projektu architektonicznego.

Dr Schleef poinformował, że osoby pracujące obecnie w biurach Centrali w Zona Franca przeprowadzą się do nowego budynku, "co zgodnie z filozofią nowego Seata umożliwi osiągnięcie firmie większych synergii dzięki skoncentrowaniu większej ilości działań w Martorell". Dodał także, iż "przedsięwzięcie stanowi wyraźny dowód zaangażowania inwestycyjnego firmy Seat w Katalonii i Hiszpanii", zastrzegając jednocześnie, że firma utrzyma swoje więzi z Barceloną, gdzie nadal będą funkcjonować niektóre obiekty, takie jak tłocznie czy dealerzy.

Prace budowlane zaczynają się dwa miesiące po podpisaniu umowy, na mocy której Seat zwraca znaczą część gruntów zajmowanych w Zona Franca (Barcelona) Consortio de la Zona Franca. Dr Schleef wspomniał, że środki uzyskane z tej transakcji zostaną ponownie zainwestowane w firmę.

Nowy budynek o powierzchni ponad 12.000 metrów kwadratowych, w którym może jednocześnie pracować około 600 osób, jest przykładem innowacyjnej architektury oferując jednocześnie wielką elastyczność w zakresie sposobu użytkowania oraz maksymalnie funkcjonalną przestrzeń. Elewacja budynku będzie utrzymana w barwach korporacji - czerwonej i srebrnej. Na siedmiu kondygnacjach znajdą się nie tylko biura, ale także inne pomieszczenia, takie jak aula, sale konferencyjne, pomieszczenia szkoleniowe oraz wielka strefa interdyscyplinarna służąca różnorodnym okazjom.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!