mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa spółka Fiata

Nowa spółka Fiata

Fiat Powertrain Technologies - taką nazwę nosi nowy oddział włoskiej firmy odpowiedzialny za innowacje produkcyjne oraz rozwój technologiczny w zakresie silników i skrzyń biegów.

Fiat Auto Powertrain, Iveco Powertrain, Magneti Marelli Powertrain (wraz z działem Motor Sport), Iveco Motoren Forschung i centrum rozwojowe Fiat Research Centre - te wszystkie jednostki wejdą w skład nowopowołanego przedsięwzięcia.

Razem z nimi kapitał tworzyć będzie 26 fabryk i 16 centr badawczych i rozwojowych w 12 krajach.

Tak jak i spółka matka, tak również siedzibą FPT będzie włoski Turyn. Przewodniczącym zarządu został dotychczasowy główny menedżer Magneti Marelli, Domenico Bordone.

Firma zatrunia 23.000 ludzi, z czego 11.000 przeszło z Fiata, 7.200 z Iveco, 3.800 z Magneti Marelli i ponad 1.000 z działu badawczego Iveco.

Przewidziana produkcja przeszło 2.2 mln silników i około 2 mln skrzyń biegów oraz innych podzespołów czyni z nowej spółki ważnego gracza na rynku motoryzacyjnym. Tym samym Fiat przejmuje i będzie kontynuował rozwój doświadczeń nabytych do tej pory na drodze zakończonej niedawno współpracy z GM/Opel.

Trzeba przyznać, że szef Grupy Fiat, Sergio Marchionne jest bardzo pewny sukcesu działu FPT i traktuje jego powstanie i funkcjonowanie jako kluczowy element zmian w całej firmie: "Nowe przedsięwzięcie jest fundamentalnym krokiem na drodze odrodzenia całej grupy i pozwoli nam na działanie z większą elastycznością opartą na dużym potencjale."

I faktycznie. Jak dotychczas pracownicy, którzy teraz tworzyć będą Fiat Powertrain Technologies, mieli okazję pracować nad silnikami diesla, silnikami i osprzętem do bolidów F1, konstrukcjami aut ciężarowych i osobowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando