mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa spółka Fiata

Nowa spółka Fiata

Fiat Powertrain Technologies - taką nazwę nosi nowy oddział włoskiej firmy odpowiedzialny za innowacje produkcyjne oraz rozwój technologiczny w zakresie silników i skrzyń biegów.

Fiat Auto Powertrain, Iveco Powertrain, Magneti Marelli Powertrain (wraz z działem Motor Sport), Iveco Motoren Forschung i centrum rozwojowe Fiat Research Centre - te wszystkie jednostki wejdą w skład nowopowołanego przedsięwzięcia.

Razem z nimi kapitał tworzyć będzie 26 fabryk i 16 centr badawczych i rozwojowych w 12 krajach.

Tak jak i spółka matka, tak również siedzibą FPT będzie włoski Turyn. Przewodniczącym zarządu został dotychczasowy główny menedżer Magneti Marelli, Domenico Bordone.

Firma zatrunia 23.000 ludzi, z czego 11.000 przeszło z Fiata, 7.200 z Iveco, 3.800 z Magneti Marelli i ponad 1.000 z działu badawczego Iveco.

Przewidziana produkcja przeszło 2.2 mln silników i około 2 mln skrzyń biegów oraz innych podzespołów czyni z nowej spółki ważnego gracza na rynku motoryzacyjnym. Tym samym Fiat przejmuje i będzie kontynuował rozwój doświadczeń nabytych do tej pory na drodze zakończonej niedawno współpracy z GM/Opel.

Trzeba przyznać, że szef Grupy Fiat, Sergio Marchionne jest bardzo pewny sukcesu działu FPT i traktuje jego powstanie i funkcjonowanie jako kluczowy element zmian w całej firmie: "Nowe przedsięwzięcie jest fundamentalnym krokiem na drodze odrodzenia całej grupy i pozwoli nam na działanie z większą elastycznością opartą na dużym potencjale."

I faktycznie. Jak dotychczas pracownicy, którzy teraz tworzyć będą Fiat Powertrain Technologies, mieli okazję pracować nad silnikami diesla, silnikami i osprzętem do bolidów F1, konstrukcjami aut ciężarowych i osobowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.