mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa stacja serwisowa Mercedesa

Nowa stacja serwisowa Mercedesa

13 lipca 2007 roku doszło do zawarcia porozumienia pomiędzy STS Centrum Dystrybucji Samochodów Sp. z o.o. oraz DaimlerChrysler Automotive Polska (DCAP). Na jego mocy STS do kwietnia 2008 roku ma wybudować nową stację serwisową samochodów użytkowych Mercedes-Benz.

Nowa stacja serwisowa Mercedesa
Autoryzowany Serwis Samochodów Dostawczych i Ciężarowych Mercedes-Benz oraz Mitsubishi Fuso Canter powstanie w Poznaniu i swym zasięgiem będzie obejmował region Wielkopolski. Będzie to trzeci Autoryzowany Serwis Mercedes-Benz w Wielkopolsce, a drugi, którego właścicielem jest firma STS Sp. z o.o. Na działce wielkości 19 000 m2 zostanie postawiony kompleks budynków z warsztatem z 12 stanowiskami dla samochodów dostawczych i ciężarowych.

Ponadto od stycznia 2008 roku STS uzyska prawa do sprzedaży samochodów dostawczych i ciężarowych Mercedes-Benz oraz Mitsubishi Fuso Canter w regionie Wielkopolski. Do końca roku sprzedaż w tym regionie pozostaje w gestii przedstawicielstwa handlowego DCAP.

Partnerska współpraca pomiędzy DaimlerChrysler Automotive Polska a STS trwa już od ponad 10 lat i przynosi korzyści obu stronom. Z jednej strony STS jest poważnym klientem DaimlerChrysler. W parku samochodowym STS ponad 2/3 stanowią auta z trójramienną gwiazdą. W tym roku flota STS powiększy się w sumie o kolejne 50 samochodów ciężarowych Mercedes-Benz (część z nich została już odebrana). Są to samochody Atego 1018 L oraz specjalistyczne ciągniki siodłowe Actros 1836 LSNRA, które są dostosowane do transportu samochodów. Z drugiej strony STS realizuje dostawy Mercedes-Benz Sprinter, Vito oraz Viano do Polski i zajmuje się ich dystrybucją w kraju z centrum logistycznego w Swarzędzu k. Poznania.

Porozumienie zawarte z STS jest elementem strategii intensywnego rozwoju ilościowego i jakościowego sieci dealerskiej i serwisowej samochodów ciężarowych Mercedes-Benz. W ciągu najbliższych 3 lat DaimlerChrysler planuje w znacznym stopniu rozszerzyć sieć serwisową samochodów ciężarowych.

Komentuj:

~prawie jak nówka 2007-07-26

Nooo Mercedes potrzebuje dużo stacji serwisowych hahaha . Mimo tego ,że nówka hahaha .

~eres 2007-07-26

Będą mieli co robić...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.