mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa strategia przyszłej produkcji Sprintera

Nowa strategia przyszłej produkcji Sprintera

Choć nowa generacja Mercedesa Sprintera zadebiutuje dopiero za kilka lat, niemiecki koncern już pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą sprostać nowym wymaganiom. Zakończone zostanie m.in. porozumienie z Volkswagenem.

Nowa strategia przyszłej produkcji Sprintera
Sprinter to najpopularniejszy model Mercedes-Benz Vans - model, który nadał imię całej klasie pojazdów dostawczych. Obecnie powstaje w liczbie około 150 tys. egzemplarzy rocznie.

Aktualnie najważniejszym rynkiem zbyt dla Mercedes-Benz Vans jest Europa, gdzie sprzedaje się 60 proc. łącznej produkcji. W ramach strategii "Vans goes global" prowadzone są działania sprzedażowe i produkcyjne na rynkach wschodzących w Ameryce Południowej oraz w Azji, jak również na rynku rosyjskim. Dla przykładu, Sprinter od 2007 roku jest wytwarzany w Argentynie, a od 2011 roku - w Chinach. Od 2010 roku model jest także montowany w USA (system CKD), a od lipca 2013 roku - w Rosji, we współpracy z firmą GAZ. W rezultacie globalna sieć produkcyjna Sprintera została już przygotowana do przyszłych wzrostów sprzedaży i produkcji nowej generacji pojazdów.

Mercedes-Benz rozpoczął produkcję aut dostawczych dla koncernu z Wolfsburga w 2005 roku, przy okazji wprowadzania kolejnej generacji Sprintera. Do końca 2012 roku w zakładach Mercedes-Benz w Düsseldorfie i Ludwigsfelde wyprodukowano około 280 tys. sztuk pojazdów Volkswagena. Umowa o współpracy między producentami wygasa z końcem 2016 roku.

Dzięki Sprinterowi Mercedes-Benz jest rynkowym liderem w klasie średnich i dużych aut dostawczych w Europie (EU 24), z udziałem rynkowym na poziomie 18,1 proc. (dane za 2012 rok). W Ameryce Północnej sprzedaż Mercedes-Benz Vans rośnie dwa razy szybciej niż cały rynek. Sprinter jest sprzedawany za oceanem zarówno jako pojazd Mercedes-Benz, jak i Freightliner. W 2012 roku znalazł on tam 21,5 tys. nabywców, o 19 proc. więcej niż w 2011.

Pod koniec kwietnia 2013 roku oddział Mercedes-Benz Vans zaprezentował nowego Sprintera. Model jest teraz produkowany w Düsseldorfie i Ludwigsfelde. Wszystkie jednostki napędowe spełniają standardowo normę emisji spalin Euro VI, a pięć nowych systemów aktywnego bezpieczeństwa - w tym zupełne nowości w segmencie aut dostawczych - pozwalają w dalszej mierze ograniczać liczbę wypadków.

W pierwszej połowie br. Mercedes-Benz Vans sprzedał na całym świecie 122.059 pojazdów - nieco więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (120.547 sztuk). Do tego wzrostu przyczyniły się wyniki uzyskane w Europie Wschodniej, Ameryce Łacińskiej i Chinach.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Sprinter
Mercedes Sprinter
Cena podstawowa już od: 96 222 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.