mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa struktura organizacyjna Volvo Trucks

Nowa struktura organizacyjna Volvo Trucks

Na początku 2012 roku odpowiedzialność za największą markę samochodów ciężarowych Grupy Volvo: Volvo Trucks, przejął Claes Nilsson, poprzednio prezes jej Europejskiej Dywizji. Nowa struktura organizacyjna oddziału samochodów ciężarowych Grupy Volvo zwiększy efektywność działalności w sferze pojazdów ciężarowych, poprzez podział odpowiedzialności za marketing i sprzedaż w ramach należących do Grupy marek samochodów ciężarowych pomiędzy trzy obszary geograficzne.

Nowa struktura organizacyjna Volvo Trucks
Celem podziału na trzy spójne regiony sprzedaży i marketingu - Americas (Ameryka Północna i Południowa), EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) i APAC (Azja i Region Pacyfiku) - jest stworzenie organizacji zdolnej skuteczniej spełniać potrzeby swoich klientów i lepiej wykorzystywać potencjał handlowy poszczególnych marek samochodów ciężarowych wchodzących w skład Grupy.

Na początku roku Claes Nilsson został prezesem Volvo Trucks EMEA Sales & Global Brand, oddziału odpowiedzialnego na poziomie operacyjnym za sprzedaż i marketing w krajach EMEA. Stanowisko to wiąże się także z odpowiedzialnością za zarządzanie globalną strategią produktów i rozwojem marki Volvo Trucks.

- Uważam, że nowa struktura daje nam ogromne możliwości. Strategia dla Volvo Trucks obowiązuje już od pewnego czasu i nadal znaczna jej część pozostaje w mocy. Będziemy kontynuować rozwijanie unikatowych cech Volvo Trucks i dostarczanie samochodów ciężarowych spełniających wysokie standardy i oczekiwania klientów - mówi Claes Nilsson.

Zmiany organizacyjne weszły w życie na początku roku. Nowy zarząd utrzyma podejście silnie zorientowane na klienta, a także będzie inwestował w rozwój sieci obsługi posprzedażnej.

- Posiadamy już ponad 2300 dealerów i stacji obsługi na całym świecie, lecz nie zamierzamy na tym poprzestać. Kluczową rolę ogrywają nasze relacje z klientami, a nasza działaność to coś znacznie więcej, niż tylko sprzedaż samochodów ciężarowych. Sprzedaż to dopiero początek tego, co robimy. Jesteśmy po to, by oferować klientom efektywne rozwiązania transportowe o gwarantowanej jakości, bezpieczeństwie i jak najmniejszej uciążliwości dla środowiska naturalnego.

Claes Nilsson pracuje w Grupie Volvo od 1982 r. W tym czasie pełnił różne funkcje w Szwecji, USA i Belgii. Ostatnio kierował Europejską Dywizją Volvo Trucks. Wcześniej zajmował kierownicze stanowiska w działach sprzedaży i marketingu, planowania strategicznego i planowania produktu w Volvo Trucks. Na swoim obecnym stanowisku zastąpił Staffana Juforsa, który z końcem 2011 roku przeszedł na emeryturę.

Podobne wiadomości:

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

kosmoss 2012-02-15

A w Volvo promocje, trwają wyprzedaże rocznika 2011. Np. Modele Volvo C30, S40 i V50 z silnikami 2.0 o mocy 145 KM w różnych wersjach wyposażenia do końca marca można kupić z rabatem 12 700 zł w ofercie "Gorące ceny".

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.