mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa technologia w Gorzowie

Nowa technologia w Gorzowie

W Gorzowie Wielkopolskim kosztem 2 mln euro powstaje nowy zakład firmy Hmp Heidenhain - Microprint. 24 listopada wmurowano akt erekcyjny pod budowę fabryki w której zatrudnienie znajdzie 100 osób.

Nowa technologia w Gorzowie

Zakład budowany jest w podstrefie Gorzów w Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W tej chwili powstają fundamenty fabryki, która ma ruszyć w maju przyszłego roku. Trwa też nabór pracowników - w Niemczech szkoli się obecnie około 30 osób, a do maja będzie ich 50.

Fabryka będzie produkować elektroniczne obwody drukowane, co znakomicie współgra z poszukiwaniem przez Polskę inwestorów z dziedziny innowacyjności. Klientami koncernu są przede wszystkim firmy z branży maszyn precyzyjnych, motoryzacyjnej oraz telekomunikacji.

Firma Hmp Heidenhain - Microprint otrzymała pozwolenie w czerwcu 2005 roku i kupiła działkę o powierzchni 3,17 ha. Inwestorzy są zadowoleni z wejścia do strefy. Ich zdaniem, w warunkach niemieckich byliby dopiero na etapie kupna gruntu, a dzięki K-S SSE mogą rozpocząć produkcję już w przyszłym roku.

Budowa fabryki Hmp Heidenhain - Microprint to już druga inwestycja tego typu rozpoczęta w podstrefie Gorzów w ostatnich miesiącach. Jednocześnie Hmp Heidenhain - Microprint jest czwartą firmą, która rozpoczęła działalność w gorzowskiej podstrefie i 23. firmą, która fizycznie prowadzi już działalność w Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Firma "hmp Heidenhain - Microprint" GmbH należy do ścisłej czołówki producentów obwodów drukowanych na rynku niemieckim i jest niekwestionowanym liderem w zakresie stosowanych rozwiązań technologicznych oraz jakościowych. Koncern ma już 50 letnie doświadczenie w seryjnej produkcji elektronicznych obwodów drukowanych.

 


 


Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Polskie drogi 2015-06-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.