mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa technologia w Gorzowie

Nowa technologia w Gorzowie

W Gorzowie Wielkopolskim kosztem 2 mln euro powstaje nowy zakład firmy Hmp Heidenhain - Microprint. 24 listopada wmurowano akt erekcyjny pod budowę fabryki w której zatrudnienie znajdzie 100 osób.

Nowa technologia w Gorzowie

Zakład budowany jest w podstrefie Gorzów w Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W tej chwili powstają fundamenty fabryki, która ma ruszyć w maju przyszłego roku. Trwa też nabór pracowników - w Niemczech szkoli się obecnie około 30 osób, a do maja będzie ich 50.

Fabryka będzie produkować elektroniczne obwody drukowane, co znakomicie współgra z poszukiwaniem przez Polskę inwestorów z dziedziny innowacyjności. Klientami koncernu są przede wszystkim firmy z branży maszyn precyzyjnych, motoryzacyjnej oraz telekomunikacji.

Firma Hmp Heidenhain - Microprint otrzymała pozwolenie w czerwcu 2005 roku i kupiła działkę o powierzchni 3,17 ha. Inwestorzy są zadowoleni z wejścia do strefy. Ich zdaniem, w warunkach niemieckich byliby dopiero na etapie kupna gruntu, a dzięki K-S SSE mogą rozpocząć produkcję już w przyszłym roku.

Budowa fabryki Hmp Heidenhain - Microprint to już druga inwestycja tego typu rozpoczęta w podstrefie Gorzów w ostatnich miesiącach. Jednocześnie Hmp Heidenhain - Microprint jest czwartą firmą, która rozpoczęła działalność w gorzowskiej podstrefie i 23. firmą, która fizycznie prowadzi już działalność w Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Firma "hmp Heidenhain - Microprint" GmbH należy do ścisłej czołówki producentów obwodów drukowanych na rynku niemieckim i jest niekwestionowanym liderem w zakresie stosowanych rozwiązań technologicznych oraz jakościowych. Koncern ma już 50 letnie doświadczenie w seryjnej produkcji elektronicznych obwodów drukowanych.

 


 


Podobne wiadomości:

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando