mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa testownia silników DAF

Nowa testownia silników DAF

DAF oficjalnie otworzył swoje najnowocześniejsze Centrum Testowania Silników w holenderskim Eindhoven. Nowy obiekt posiada 20 komór testowych i jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie ośrodków tego typu na świecie.

Nowa testownia silników DAF
„Nowe centrum testowe jest ważne nie tylko dla firmy DAF Trucks, ale również dla całego regionu technologicznego południowo-wschodniej Brabancji oraz całej Holandii” – stwierdził prezes DAF Trucks N.V. Aad Goudriaan, który dodał, że dzięki powstaniu nowego Centrum Testowania Silników DAF stworzono około 80 dodatkowych, wysokiej jakości miejsc pracy.

Wytwarzając ponad 50 000 silników rocznie, firma DAF Trucks N.V. należy do grona największych producentów silników diesla dla samochodów ciężarowych w Europie. „Centrum Testowania Silników odegra bardzo ważną rolę w przyszłym procesie rozwoju wydajniejszych i bardziej ekologicznych silników oraz umocni wiodącą pozycję firmy DAF w dziedzinie rozwoju silników” – powiedział prezes firmy DAF Trucks N.V Aad Goudriaan. „Zainwestowanie sumy ponad 50 milionów euro w supernowoczesne centrum testowania świadczy również o tym, że nasza firma partnerska PACCAR przyłącza się do wiedzy i doświadczenia, jakie firma DAF zdobyła w trakcie pięćdziesięciu lat procesu rozwoju i produkcji silników”. Poza silnikami dla DAF, firma opracowuje również silniki dla samochodów Peterbilt i Kenworth – innych marek samochodów ciężarowych PACCAR.

Nowe centrum posiada 20 komór testowych i powstało dzięki rozbudowie istniejących obiektów testowych (z 14 jednostkami testowymi). W obiekcie tym wiele komór wyposażono w sprzęt do celów testowania wytrzymałościowego, dlatego silniki pracują tam przez siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, w temperaturze otoczenia do 50 stopni C. W nowym centrum testowania za pomocą najnowocześniejszej technologii mogą być przeprowadzane także testy w niskich temperaturach do – 20C i pełna gama pomiarów hałasu, mocy i emisji. Ponadto laboratorium wyposażone jest w sprzęt do przeprowadzania testów w zmieniających się warunkach atmosferycznych. Symulowane mogą być nawet wysokości aż do 4000 metrów.
Tematy w artykule: DAF XF105 Trucks

Podobne wiadomości:

Irlandzki samochód ciężarowy roku

Irlandzki samochód ciężarowy roku

Aktualności 2012-09-26

Ciężarówki DAF z Brazylii

Ciężarówki DAF z Brazylii

Ciężarówki i Autobusy 2013-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando