mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa tłocznia Hydrapres

Nowa tłocznia Hydrapres

Pod koniec września bieżącego roku firma Hydrapres S.A. otworzyła nową tłocznię. Obiekt powstał na terenie Parku Przemysłowego w Solcu Kujawskim. Hydrapres to firma z wieloletnim doświadczeniem w produkcji elementów tłoczonych dla sektora motoryzacyjnego.

Nowa tłocznia Hydrapres

Hydrapres oprócz produkcji elementów dla przemysłu motoryzacyjnego, zajmuje się także projektowaniem i budową maszyn, w tym specjalistycznych pras hydraulicznych.

Nowa hala produkcyjna ma powierzchnię 4.000 m2. Siedem obecnie funkcjonujących linii produkcyjnych przystosowano do wykorzystania narzędzi postępowych. Tłocznia dysponuje 4 prasami hydraulicznymi o nacisku 315 ton, prasą mimośrodową 315 ton, oraz prasami hydraulicznymi o naciskach 160, 50, 40 i 9 ton.

W uroczystości otwarcia nowej fabryki uczestniczyli zaproszeni goście oraz pracownicy firmy. Prezes Janusz Wełnowski przyjął gratulacje między innymi od wicemarszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Edwarda Hartwicha oraz Burmistrza Miasta i Gminy Solec Kujawski, Antoniego Nawrockiego.
Wraz z uruchamianiem nowych projektów będą pojawiać się nowe maszyny oraz nowe miejsca pracy. Już teraz Hydrapres S.A. stworzył ich kilkanaście, zatrudniając głównie mieszkańców Solca Kujawskiego.

Przeczytaj także:

Kolejne inwestycje ArcelorMittal (2007-09-04)

Sapa Aluminium realizuje plany (2007-06-18)


Podobne wiadomości:

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.