mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa tłocznia dla fabryki Mercedes-Benz

Nowa tłocznia dla fabryki Mercedes-Benz

Mimo kryzysu Mercedes-Benz planuje kolejne inwestycje. W Kuppenheim powstanie nowa tłocznia, stanowiąca część fabryki Mercedes-Benz Gaggenau. Budowa nowego obiektu rozpocznie się jeszcze w 2009 r., a jej ukończenie planowane jest na trzeci kwartał 2010 r.

Nowa tłocznia dla fabryki Mercedes-Benz

Zarząd koncernu Daimler AG zadecydował o stworzeniu nowej tłoczni dla marki Mercedes-Benz. Zakład produkujący panele zewnętrzne do samochodów ciężarowych oraz kolejnych generacji osobowych modeli klasy A i B powstanie w mieście Kuppenheim i będzie częścią fabryki Mercedes-Benz Gaggenau. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyniesie około 70 milionów euro. O wyborze Kuppenheim przesądziła bliskość Gaggenau oraz zakładów w Wörth i Rastatt, gdzie gotowe panele znajdą zastosowanie przy montażu pojazdów. Nie można również pominąć doskonałej infrastruktury, rozbudowanych połączeń drogowych w regionie Murgtal oraz bardzo wysokich kwalifikacji tamtejszych pracowników.

Fabryka Gaggenau stanowi dla Grupy Daimler AG centrum produkcji manualnych i zautomatyzowanych układów przeniesienia napędu, gdzie konsekwentnie wprowadza się w życie długoterminową strategię koncernu. Ze względu na brak miejsca do dalszego rozwoju zakładu dział technologii formowania stali zostanie przeniesiony do nowej tłoczni. Przestrzeń uzyskana w ten sposób pozwoli na rozbudowanie produkcji układów napędowych w Gaggenau.

Realizacja inwestycji na powierzchni 156 000 m2 rozpocznie się w pierwszym kwartale 2009 r. Jej zakończenie zaplanowano na trzeci kwartał 2010 r., kiedy to nastąpi faza testów operacyjnych. Po zakończeniu pierwszego etapu projektu zatrudnienie znajdzie 130 osób – w tym obecni pracownicy firmy Daimler AG. Obecnie specjaliści w zakresie technologii formowania stali są zatrudnieni w tłoczni i spawalni fabryki w Gaggenau, gdzie tworzą wysokogatunkowe elementy blaszane dostarczane do montowni samochodów osobowych i ciężarowych Mercedes-Benz w miejscowościach Rastatt i Wörth.

Budowa zakładu w Kuppenheim stanowi przykład konsekwentnej implementacji programu Global Excellence działu Daimler Trucks. W ramach inicjatywy „Przyszłościowe generacje i technologie produkcji" (Future Production Generations and Technologies) koncern Daimler AG inwestuje w pionierskie projekty oraz przyszłe modele aut nawet w czasach ekonomicznych zawirowań, aby zagwarantować sobie konkurencyjność w średnim i długim okresie.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Daimler

Podobne wiadomości:

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.