mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa twarz Porsche Boxster

Nowa twarz Porsche Boxster

Udoskonalono nie tylko wygląd pojazdu

Nowa twarz Porsche Boxster

Facelifting Boxstera nie ograniczył się jedynie do optycznych zmian, Porsche zafundowało swojemu modelowi także inne udoskonalenia.

Auto dysponuje teraz silnikami o większej mocy. Jednostka o pojemności 2.7l dostarcza pojazdowi 228KM mocy przy 6300obr/min, czyli o 8KM więcej niż w przypadku starego modelu. Również o 8KM silniejszy jest silnik 3.2l i posiada teraz moc 260KM przy 6200obr/min. Poprawiło się również przyśpieszenie od 0 do 100km/h. Boxster na osiągnięcie „setki” potrzebuje 6.4s, a Boxster S 5.7s. Zastosowanie techniki VarioCam oprócz lepszych osiagów zaowocowało również mniejszym zużyciem paliwa, które obniżyło się w porównaniu do starych modeli o około 2%.

Boxster wyposażony zostanie w zupełnie nowe 17-calowe aluminiowe felgi (opcjonalnie będzie można wybrać 18-calowe), których waga jest niższa od tych z poprzedniej wersji pojazdu.

Nie sposób nie zauważyć również zmian w dachu auta. Schodzi on teraz bardziej stromo ku tyłowi, a szyba z tworzywa sztucznego została zastąpiona szklaną. Mimo zastosowania szklanej szyby nie zmienił się czas otwierania dachu.

Poprawie uległ także poziom wyposażenia standardowego Boxstera.

Polepszone modele mają pojawić się w sprzedaży z początkiem jesieni, a ich cena podobno nie wzrośnie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport