mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa walcarka w Aluminium Konin

Nowa walcarka w Aluminium Konin

W zakładzie firmy Aluminium Konin Imprexmetal rozpoczęła pracę nowa walcarka wyrobów cienkich. To najważniejsze i najdroższe urządzenie zainstalowane w ramach szeroko zakrojonego programu modernizacyjnego realizowanego od drugiej połowy 2004 kosztem ponad 200 mln zł. To jedna z największych inwestycji w polskim przemyśle metalurgicznym.

Nowa walcarka w Aluminium Konin

"Walcarka może walcować taśmy o minimalnej grubości 0,040 mm i szerokości do 1650 mm. Uruchomienie walcarki pozwoli na zwiększenie produkcji wyrobów walcowanych do około 100.000 ton rocznie, w tym na potrojenie zdolności wytwórczych rentownych wyrobów cienkich (o najwyższym stopniu przetworzenia). Nastąpi również zdecydowana poprawa jakości oferowanych produktów i rozszerzenie ich asortymentu" - informują przedstawiciele firmy.

Celem inwestycji jest pogłębienie współpracy z dotychczasowymi odbiorcami oraz pozyskanie nowych, zwłaszcza z przemysłu opakowań, samochodowego i elektrotechnicznego.

Program modernizacyjny, którego zakończenie nastąpi w I kwartale 2007 roku, jest konsekwencją przyjętej przez spółkę strategii rozwojowej opartej na trzech filarach: zmianie struktury sprzedaży, polegająca na wzroście udziału wyrobów o wyższej wartości dodane, zwiększeniu dostaw do odbiorców ostatecznych oraz poprawie jakości wyrobów i rozszerzeniu asortymentu. Po zakończeniu programu inwestycyjnego Aluminium Konin - Impexmetal S.A. spodziewa się istotnego wzrostu poziomu zysku netto.

Aluminium Konin-Impexmetal S.A jest największym polskim producentem aluminiowych wyrobów walcowanych w postaci blach i taśm. Jest też jedynym w Polsce producentem aluminium hutniczego o zdolności 55 000 ton. Rocznie spółka sprzedaje około 70.000 ton wyrobów walcowanych, z czego ponad połowę eksportuje głównie na rynki europejskie.

Przeczytaj także:

Pora na aluminium (2005-12-02)

Toora na wysokich obrotach (2006-08-18)

Odlewnie Polskie realizują kolejną inwestycję (2006-08-18)

Mahle od ponad 120 lat (2006-07-11)

Moneva w nowym zakładzie (2006-06-09)


 

Tematy w artykule: dostawcy wielkopolskie

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.