mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowatorski system sprzedaży części zamiennych

Nowatorski system sprzedaży części zamiennych

Od nowego roku firma Auto Special – autoryzowany dealer VW i Audi w Krakowie uruchomiła nowatorski system sprzedaży oryginalnych części zamiennych Auto Special Parts (ASP).

Po wejściu Polski w struktury Unii Europejskiej i wprowadzeniu w życie dyrektywy GVO, pojawiła się konieczność szerszej współpracy dealerów samochodowych z partnerami handlowymi oraz odbiorcami indywidualnymi w zakresie dystrybucji i sprzedaży części zamiennych. W ostatnim czasie na Polskim rynku pojawiło się bardzo dużo części (wyglądających jak oryginał) sprowadzanych najczęściej z dalekiego Wschodu, ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Dlatego klienci i użytkownicy samochodów Volkswagen i Audi coraz częściej decydują się na zakup oryginalnych części.

Auto Special Kraków jest obecnie liderem na rynku oryginalnych części zamiennych do samochodów VW i Audi. W ofercie znajduje się ponad 400 tys. pozycji. Program Auto Special Parts jest pierwszym w Polsce tego typu projektem opracowanym i oferowanym przez dealera samochodowego sieci VW i Audi. Polega on na stworzeniu bazy danych on-line części dostępnych w magazynie firmy Auto Special i ich szybkiej dystrybucji do partnerów handlowych: warsztatów oraz flot samochodowych.

"Właściciel samochodu, któremu pojazd odmówił posłuszeństwa lub musi dokonać niezbędnych napraw potrzebuje oryginalnych części jak najszybciej. Wybiera autoryzowany serwis lub warsztat samochodowy. Wielu klientów chce naprawiać swoje samochody używając oryginalnych części. Mają oni jednak często błędne przekonanie, że ceny tych elementów w Autoryzowanym Serwisie są zbyt wysokie. Otóż w wielu przypadkach tak nie jest. Jeżeli klient chce kupić oryginalne części VW i Audi może to zrobić nie tylko w ASO, ale również u naszych partnerów handlowych, lub bezpośrednio warsztacie samochodowym" – wyjaśnia Jacek Luty z Auto Special Kraków pomysłodawca ASP.

W 2005 roku sprzedaż części dla partnerów wyniosła blisko 100 tys. sztuk i cały czas widać tendencję wzrostową. Auto Special Kraków posiada w tej chwili 250 zarejestrowanych parterów handlowych. Od początku stycznia program Auto Special Parts zainstalowało, już ponad 100 odbiorców. Projekt został bardzo dobrze przyjęty i przez cały czas dokonywane są kolejnych instalacje. Już w pierwszym tygodniu poprzez ASP wpłynęło ponad 300 zamówień na części.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.