mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Alfy z opóźnieniami

Nowe Alfy z opóźnieniami

Rezygnacja z produkcji niektórych modeli, opóźnienia we wprowadzaniu innych - takie, trochę mało ciekawe, perspektywy rysują się na najbliższe kilka lat przed Alfą Romeo. Powodem niekorzystna sytuacja ekonomiczna w strefie euro.

Nowe Alfy z opóźnieniami
A plany dla tej sportowej marki należącej do Fiata były bardzo ciekawe. Nowości rynkowe miały zapewnić znaczny wzrost sprzedaży i przekroczenie bariery pół miliona sprzedanych aut w 2014 roku. Dziś już o takim wyniku nie ma mowy, cele zostały bowiem zredukowane o 100 tys. aut.

Jeden z najważniejszych nowych modeli Alfy Romeo, w perspektywie trzech-czterech lat, czyli następca Alfy 159 wejdzie do sprzedaży dopiero w 2014, a nie, jak pierwotnie planowano, już w przyszłym roku. Giulia będzie sprzedawana zarówno w wersji sedan, jak i station wagon (kombi). Również na 2014 rok przesunięto debiut rynkowy kompaktowego SUV-a, jednak tu opóźnienie w stosunku do pierwotnych planów wyniosło raptem rok.

Również o rok, z 2012 na 2013, przesunięty został termin wprowadzenia na rynek kompaktowego SUV-a. Nie wiadomo natomiast, jaka przyszłość czeka średniej wielkości SUV-a, który miał pojawić się za trzy lata.

Kolejne opóźnienie dotknie dużego sedana Alfy, który ma bazować na rozwiązaniach nowej generacji Maserati Quattroporte. Planowany pierwotnie 2014 rok jest na dziś już nierealny. Stosunkowo nieduże przesunięcie czasowe czeka Alfę 4C. To małe coupe będzie można kupić nie pod koniec przyszłego roku, a pół roku później.

Jedynym z nowych modeli, którego nie dotkną przesunięcia w terminarzach będzie pięciodrzwiowe Mito. Władze Alfy potwierdziły, że to auto zadebiutuje na rynku w 2013 roku. Czyli bez zmian.

Mimo niekorzystnej sytuacji Alfa Romeo w tym roku powiększy swoją sprzedaż. Najprawdopodobniej na koniec roku wyniesie ona 155 tys. aut, czyli o 40 tys. więcej niż w dwóch ostatnich latach.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Alfa Romeo
Tematy w artykule: Alfa Romeo

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Aktualności 2017-02-02

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

~gribbbo 2011-10-17

Szrota to masz co najwyżej w spodniach. nie oceniaj samochodu jesli nawet w nim nie siedziales....

~L. 2011-10-09

" Również na 2014 rok przesunięto debiut rynkowy kompaktowego SUV-a, jednak tu opóźnienie w stosunku do pierwotnych planów wyniosło raptem rok. Również o rok, z 2012 na 2013, przesunięty został termin wprowadzenia na rynek kompaktowego SUV-a. Nie wiadomo natomiast, jaka przyszłość czeka średniej wielkości SUV-a, który miał pojawić się za trzy lata. " to kiedy ma byc ten kompaktowy SUV?

~alfa? 2011-09-22

laseczka stojaca przy alfie jest super! a alfa to Schrott!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.