mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Cayenne: Więcej Porsche, mniej VW?

Nowe Cayenne: Więcej Porsche, mniej VW?

Porsche Cayenne ma być w przyszłości bardziej sportowe, dynamiczne i posiadać mniej cech wspólnych w volkswagenowskim modelem Touareg. Niemiecki magazyn "Auto Motor und Sport" przedstawił rysunki, które mogą przedstawiać drugą generację Cayenne. Szkice powstały w oparciu o informacje z centrum projektanckiego Porsche.

Nowe Cayenne: Więcej Porsche, mniej VW?
Jak można zauważyć na rysunkach nowa generacja Porsche Cayenne, która prawdopodobnie pojawi się w sprzedaży w 2010 roku będzie posiadać więcej sportowych genów, co w przypadku obecnego modelu jest mało widoczne.

Dowiedz się więcej o modelu Porsche Cayenne

Nowe Cayenne naturalnie nie zmieni segmentu SUV-ów, jednak nowy design auta przedstawia zupełnie nowatorską wizję tego typu samochodów. Długa maska, wyciągnięta przednia szyba i praktycznie niewidoczne słupki B i C czynią z pozostającego jeszcze w umysłach projektantów Cayenne rasowego „pseudo-terenowca”. Nowa interpretacja Cayenne zdecydowanie odbiega od dotychczasowych form tego modelu. Zauważalne jest odejście od koncepcji lansowanych przed Volkswagena Touarega.

Kolejna nowość jaka dotarła z obozu Porsche to taka, że również dla klientów w Stanach Zjednoczonych niemiecka marka szykuje niespodziankę. Być może Cayenne drugiej generacji dostępne będzie za oceanem w wersji pick-up.

Czytaj także:

Porsche Cayenne Turbo S: S-zybki SUV 2006-01-05

Facelifting Porsche Cayenne 2005-12-08

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Cayenne
Porsche Cayenne
Cena podstawowa już od: 361 330 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w...

Aktualności 2017-08-22

Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring

Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na...

Aktualności 2017-10-02

Komentuj:

~klark 2006-08-11

rzeczywiście więcej w nim innych modeli porsche, ale to już wtedy nie bedzie z niego SUV, tylko bardziej masywne auto sportowe

~gość1 2006-08-11

cos wydaje mi sie to carrera na sterydach

~jerry 2006-08-11

to tylko rysunki, a jak bedzie wygladal w rzeczywistoci przekonamy sie najwczesniej za dwa lata

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.