mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Cayenne: Więcej Porsche, mniej VW?

Nowe Cayenne: Więcej Porsche, mniej VW?

Porsche Cayenne ma być w przyszłości bardziej sportowe, dynamiczne i posiadać mniej cech wspólnych w volkswagenowskim modelem Touareg. Niemiecki magazyn "Auto Motor und Sport" przedstawił rysunki, które mogą przedstawiać drugą generację Cayenne. Szkice powstały w oparciu o informacje z centrum projektanckiego Porsche.

Nowe Cayenne: Więcej Porsche, mniej VW?
Jak można zauważyć na rysunkach nowa generacja Porsche Cayenne, która prawdopodobnie pojawi się w sprzedaży w 2010 roku będzie posiadać więcej sportowych genów, co w przypadku obecnego modelu jest mało widoczne.

Dowiedz się więcej o modelu Porsche Cayenne

Nowe Cayenne naturalnie nie zmieni segmentu SUV-ów, jednak nowy design auta przedstawia zupełnie nowatorską wizję tego typu samochodów. Długa maska, wyciągnięta przednia szyba i praktycznie niewidoczne słupki B i C czynią z pozostającego jeszcze w umysłach projektantów Cayenne rasowego „pseudo-terenowca”. Nowa interpretacja Cayenne zdecydowanie odbiega od dotychczasowych form tego modelu. Zauważalne jest odejście od koncepcji lansowanych przed Volkswagena Touarega.

Kolejna nowość jaka dotarła z obozu Porsche to taka, że również dla klientów w Stanach Zjednoczonych niemiecka marka szykuje niespodziankę. Być może Cayenne drugiej generacji dostępne będzie za oceanem w wersji pick-up.

Czytaj także:

Porsche Cayenne Turbo S: S-zybki SUV 2006-01-05

Facelifting Porsche Cayenne 2005-12-08

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Cayenne
Porsche Cayenne
Cena podstawowa już od: 361 330 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w...

Aktualności 2017-08-22

Komentuj:

~klark 2006-08-11

rzeczywiście więcej w nim innych modeli porsche, ale to już wtedy nie bedzie z niego SUV, tylko bardziej masywne auto sportowe

~gość1 2006-08-11

cos wydaje mi sie to carrera na sterydach

~jerry 2006-08-11

to tylko rysunki, a jak bedzie wygladal w rzeczywistoci przekonamy sie najwczesniej za dwa lata

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.