mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Centrum Edukacji Ruchu Drogowego

Nowe Centrum Edukacji Ruchu Drogowego

W Olsztynie ruszyło kolejne już w tym województwie Centrum Edukacji Ruchu Drogowego. To przedsięwzięcie mające przede wszystkim edukować dzieci i młodzież, a w konsekwencji kształtować świadomych uczestników ruchu drogowego.

Nowe Centrum Edukacji Ruchu Drogowego

Projekt tworzenia Centrów Edukacji Ruchu Drogowego jest pomysłem policjantów i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Uzyskał dofinansowanie z budżetu centralnego programu „Razem Bezpieczniej” w obszarze „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.

Program ten polega na powołaniu, w szkole realizującej treści związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, placówki, obejmującej swoim zasięgiem uczniów całego powiatu. W placówkach tych promowane będą treści z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz właściwych nawyków komunikacyjnych. Szkolić nauczycieli będą policjanci.

Wczoraj (2.10.) wyjątkowo w szkolnych ławkach zasiedli między innymi mł. insp. Wojciech Sobczak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Czesław Jerzy Małkowski Prezydent Miasta Olsztyna, Andrzej Szóstek szef Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie, nadkom. Krzysztof Fic Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie, nauczyciele i uczniowie Zespołu szkół Nr 3 w Olsztynie oraz zaproszeni dziennikarze. Zaproszeni goście rozmawiali o stanie bezpieczeństwa na drogach, szczególnie podkreślając potrzebę edukacji przyszłych pokoleń jako świadomych uczestników ruchu drogowego.

Centra Edukacji Ruchu Drogowego posiadają pomoce dydaktyczne oraz sprzęt niezbędny do realizacji egzaminów na kartę motorowerową i szeroko rozumianą edukację na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Pierwsze Centrum uruchomiono 25 września br. w Zespole Szkół Nr 3 w Nidzicy.4 października br. kolejne Centrum rozpocznie działalność w Iławie. W kosztach funkcjonowania placówek partycypować będą organy samorządowe.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.